Domov

Dětské hodinky TCL Movetime Family Watch

Společnosti TCL Communication a Vodafone uvedly na český trh dětské hodinky TCL MOVETIME Family Watch. Tyto hodinky určené pro děti od 4 do 10 let dokážou monitorovat aktuální polohu dítěte a zobrazovat ji ve smartphonu rodičů. Díky hodinkám mohou být navíc rodiče neustále v kontaktu se svým potomkem za pomoci funkce obousměrného volání a posílání hlasových nebo obrazových zpráv.

Hodinky lze propojit s jakýmkoli chytrým telefonem s operačním systémem Android nebo iOS, a to prostřednictvím aplikace TCLMOVE. Rodiče mohou v aplikaci dítěti vymezit na mapě bezpečnou zónu, a pokud ji dítě opustí, aplikace je na to okamžitě upozorní. Hodinky jsou v Česku exkluzivně v nabídce mobilního operátora Vodafone za cenu 3 777 Kč s DPH.

 

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch umožňují rodičům být neustále v kontaktu s jejich malým dítětem, i když jsou v práci nebo doma a jejich ratolest zase ve školce nebo škole. Barevné hodinky s dětským designem se dají snadno propojit s jakýmkoli smartphonem s operačním systémem Android nebo iOS (Apple).

„Dlouhodobě se ve Vodafonu věnujeme tématu spojení moderních technologií a digitálního rodičovství, proto vítáme takové možnosti, jako je spojení s TCL a přinášíme díky tomu našim zákazníkům exkluzivně tuto novinku, která může také přispět rodičům k lepší komunikaci a přehledu o bezpečnosti jejich dětí,“ říká Michal Janda, ředitel oddělení hardwaru ve Vodafonu.

„Hlavní předností tohoto chytrého zařízení, určeného zejména pro předškolní děti, je neustálé propojení se smartphonem rodiče. Dítě tak má na jednu stranu maximální míru volnosti, díky níž je vedeno k větší samostatnosti, na druhou stranu mají ale rodiče neustálý přehled o jeho poloze,“ říká Tomáš Chrastil, Country Manager TCL Communication pro Českou a Slovenskou republiku.

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch pomocí technologií GPS, GSM a WiFi monitorují přesnou polohu dítěte, a to jak v otevřených prostorech, tak uvnitř budov. Zároveň fungují podobně jako mobil, takže dítě může z hodinek volat na přednastavené kontakty. Jeho rodiče se zase mohou dovolat potomkovi, nedovolá se mu však už nikdo, kdo není v přednastaveném telefonním seznamu hodinek.  K dalším funkcím novinky patří posílání hlasových a obrazových zpráv a SOS tlačítko pro případ nouze.

Další užitečnou funkcí pro rodiče je nastavení tzv. bezpečné zóny – rodič definuje na mapě bezpečný prostor, a když ho dítě opustí, nebo do něj vejde, aplikace na to rodiče okamžitě upozorní.

Děti zase ocení barevný dotykový IPS displej, na němž si zahrají jednoduché hry, případně si s kamarády mohou posílat tolik oblíbené smajlíky.

Ke správnému fungování stačí jen vložit do hodinek nanoSIM kartu s aktivním datovým i hlasovým tarifem a deaktivovaným PIN kódem a propojit je se smartphonem pomocí mobilní aplikace TCLMOVE dostupné na Google Play, resp. iStore.

Hodinky jsou prachotěsné a voděodolné zásluhou stupně krytí IP67, takže vydrží i ponoření do metrové hloubky po dobu až 30 minut.

V běžném provozu vydrží hodinky na jedno nabití až dva dny provozu, jejich opětovné nabití pomocí USB kabelu je otázkou 90 minut. Hodinky komunikují mj. česky i slovensky a podporují mobilní 2G a 3G sítě.

Nejpopulárnější

To Top