IT

Dell představuje první 6K monitor s panelem IPS Black a klávesnici s certifikací Zoom

Společnost Dell Technologies představuje monitor Dell UltraSharp 32 6K založený na technologii IPS Black. Vedle rozlišení 6K nabídne vyšší kontrast, sytější černou a věrné zobrazení barev při pohledu prakticky ze všech úhlů. Produktovou řadu UltraSharp obohatí také dva další monitory – zakřivený 34“ a 43“ bez zakřivení. Zároveň Dell oznamuje první klávesnici s certifikací Zoom, kterou doplní dobíjecí myš. Všechny novinky byly představeny v rámci veletrhu spotřební elektroniky CES 2023 a budou dostupné později v tomto roce.

Monitor Dell UltraSharp 32 6K (U3224KB) je plně kompatibilní s operačními systémy Windows i Mac a disponuje certifikací VESA DisplayHDR 600. Nastavuje nový standard mimořádně detailní kresbou, ostrostí obrazu a věrností barev ve vysokém rozlišení 6K. Je určený především profesionálům, jako jsou grafici, konstruktéři nebo datoví vědci, jejichž práce vyžaduje přesnost každého pixelu. Nový monitor UltraSharp 32 6K má o 150 % více obrazových bodů oproti rozlišení 4K a dokáže tedy přesněji zobrazit drobné detaily.

Panel založený na technologii IPS Black prohlubuje tmavé barvy (dokonce i v tmavém prostředí) a věrně zobrazuje barvy při pohledu prakticky ze všech úhlů. Studie, kterou pro Dell Technologies nedávno zpracovala společnost Hot Tech, odhalila, že monitory s technologií IPS Black nabízejí až o 41 % tmavší černé tóny a až 1,2krát lepší barevnou přesnost než konvenční panely IPS, zejména při zobrazování tmavších šedých barev.

UltraSharp 32 6K je také ideální pro uživatele hledající monitor pro videokonference, který si poradí i za zhoršených světelných podmínek. Je vybavený inteligentní vestavěnou webovou kamerou HDR 4K, která poskytuje čistší obraz a nabízí funkce automatické kompozice a přizpůsobení okolnímu světlu, a mikrofonem s potlačením ozvěny a dvěma 14W reproduktory. Bezpečnost zvyšuje automatická krytka objektivu. Integrovaný výsuvný panel na přední straně nabízí rychlý přístup k portům, takže lze snadno připojit veškeré příslušenství a udržovat čisté pracoviště bez překážejících kabelů. Bezproblémový přenos obrazu bez komprese zajistí rozhraní DisplayPort 2.1. Připojení ThunderboltTM4 s technologií napájení EPR poskytuje výkon až 140 W, což umožní nabíjet a připojit se k výkonnějším pracovním stanicím.

Další nástroje na podporu produktivity

Dell také představuje dva nové monitory z produktové řady UltraSharp, které vyhoví i méně náročným každodenním potřebám kreativců a firemních uživatelů.

  • Dell UltraSharp 34 Curved USB-C Hub Monitor (U3423WE) je první zakřivený monitor společnosti Dell s rozlišením WQHD a panelem IPS Black, který umožňuje připojení a zobrazení obrazu ze dvou počítačů současně, a to buď vedle sebe (PBP) nebo ve vloženém okně (PIP). Disponuje také párem integrovaných 5W reproduktorů.
  • Dell UltraSharp 43 4K USB-C Hub (U4323QE) umožňuje připojit jeden počítač a rozdělit obraz až na čtyři oddíly, nebo připojit až čtyři různé počítače, zobrazit všechny čtyři vstupy a přepínat mezi nimi pomocí KVM.

Inovativní periferie pro maximálně efektivní spolupráci

Dell Premier Collaboration Keyboard (KB900) je světově první klávesnicí s certifikací Zoom určenou pro spolupráci. Obsahuje vyhrazené dotykové prvky pro snadné ovládání hovorů Zoom – ztlumení a aktivace mikrofonu, zapnutí a vypnutí kamery, jednoduché sdílení obrazovky a vyvolání panelu konverzace. Disponuje funkcí inteligentního podsvícení s detekcí přiblížení ruky, 15 programovatelnými klávesami a rychlým jednominutovým nabíjením přes USB-C na celý den práce nebo až 20 dní při plném nabití.

Klávesnici lze navíc spárovat s novou dobíjecí myší Dell Premier Rechargeable Mouse (MS900), která má promyšlený design s pohodlným úchopem. Myš je vybavená snímačem schopným snímat prakticky na jakémkoli povrchu včetně skla, což umožní bezproblémově pracovat skutečně kdekoli. Zcela plynulé rolování ve čtyřech směrech napomáhá intuitivnějšímu pohybu v oknech. Pomocí nástroje Dell Peripheral Manager lze přepínat mezi třemi zařízeními a vyladit rychlost, rozlišení (až 8K DPI) a přesnost – to vše bez obav o výdrž baterie. Myš vydrží půl dne práce po minutovém rychlém dobití přes USB-C a až tři měsíce při plném nabití. Obě zařízení fungují zcela bezproblémově a bezpečněji díky připojení Dell Pair na jedno kliknutí, přenos je šifrován kvůli ochraně uživatelských dat.

Monitory budou v České republice dostupné v první polovině roku, dostupnost klávesnice a myši bude upřesněna.

Nejpopulárnější

To Top