Foto

CorelDRAW Graphics Suite 2018 právě vyšel

Společnost Corel představila CorelDRAW Graphics Suite 2018. Corel tvrdí, že největší aktualizace za několik posledních let přináší zásadní inovace pro urychlení zhmotnění uživatelských vizí a s výsledky v nejvyšší kvalitě. Nejnovější verze nástroje pro grafické úpravy je podle ní nabita výkonnými funkcemi a aktualizacemi, které pomáhají profesionálním grafikům převést kreativní nápady na profesionální a vizuálně působivé návrhy.

Sada reaguje na zpětnou vazbu od uživatelů a nabízí nové možnosti návrhů a úpravy fotografií spolu s vylepšením pracovních postupů, které urychlují tvorbu výjimečných výstupů, od velkoformátových tisků až po online grafiku.

Největší aktualizace CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí nové kreativní možnosti a podporuje zvýšení produktivity ve všestranném návrhářském prostředí, které je známé svým snadným používáním.

Novinky a vylepšení v CorelDRAW Graphics Suite 2018 umožňují rychleji vytvářet nový vzhled, jehož dosažení by dříve bylo příliš náročné:

 • Novinka – režim kreslení „Symetrie“: Možnost vytvářet v reálném čase širokou paletu symetrických obrazců, od těch jednoduchých až po mandaly a složité kaleidoskopické efekty. Umožňuje návrh komplexní grafiky s nástrojem, který automatizuje dříve zdlouhavé a náročné pracovní postupy.
 • Novinka – efekt „Přidat perspektivu“: Možnost dodat projektům iluzi vzdálenosti a hloubky s použitím perspektivy rastrů nebo vektorových objektů přímo v okně kreslení. Vhodné pro tvorbu modelů a návrhů a získání představy o výsledném vzhledu uměleckého díla.
 • Vylepšení – nástroje „Dynamika“, Pointillizer“ a „PhotoCocktail“: Pomocí nástroje Dynamika, který je nyní zahrnut přímo v sadě CorelDRAW, je možno snadno dodat pohyb nebo zaostřit na prvek kresby, nástroj Pointillizer pomáhá při tvorbě vysoce kvalitní vektorové mozaiky z vektorových a rastrových objektů, s nástrojem PhotoCocktail lze zase experimentovat při návrzích ohromujících fotografických koláží.

Díky aktualizacím napříč sadou může uživatel pracovat rychleji a dodávat umělecká díla a výstupy:

 • Novinka – nástroj „Blok stínu“: Interaktivní funkce, která výrazně zkracuje čas přípravy souboru k výstupu, umožňuje přidávat syté vektorové stíny k objektům a textu.
 • Novinka – „Zarovnání a rozmístění uzlů“: Zarovnávejte uzly pomocí obdélníkového pole výběru, okraje nebo středu stránky, nejbližší čáry mřížky nebo určeného bodu. Mezi uzly umožňuje snadno přidávat i rovnoměrné vodorovné nebo svislé mezery.
 • Vylepšení – užijte si zjednodušený proces návrhu: Aplikace CorelDRAW 2018 nabízí širokou škálu aktualizací, včetně přizpůsobených náhledů křivek, aktualizovaných vektorových náhledů, přepracovaných nástrojů Výplň a Průhlednost a nového nástroje Přepnutí přichycení, které podpoří kreativitu a usnadní každodenní úlohy.

Další možnosti práce s fotografiemi a obrázky díky novým funkcím v aplikacích PHOTO-PAINT 2018 a CorelDRAW 2018 a přidanému výkonu produktu AfterShot 3 HDR:

 

 • Novinka – interaktivní narovnání fotografií: Umožňuje interaktivní otáčení křivých obrázků. Díky snadnému přístupu ke všem ovládacím prvkům na obrazovce nebo na panelu vlastností získáte perfektní výsledky během několika sekund.
 • Novinka – interaktivní přizpůsobení perspektivy fotografií: Interaktivní nástroj Korekce perspektivy umožňující přizpůsobení perspektivy budov, orientačních bodů nebo objektů na fotografiích.
 • Novinka – použití obálek na rastry: Vytvaruje rastr interaktivně jeho umístěním do obálky a přetažením uzlů. Pomocí předvoleb obálky nebo vytvoření vlastních obálek může uživatel snadno a plynule prolnout rastr do ilustrace.
 • Novinka – AfterShot 3 HDR: Umožňuje profesionální a nedestruktivní opravy a vylepšení fotografií ve formátu RAW nebo JPEG a vytvářet obrázky HDR (High Dynamic Range).

Inovace navržené pro nejnovější technologie a pracovní postupy:

 • Vylepšení – nástroj LiveSketch: Okamžité vytváření náčrtů a návrhů. LiveSketch je nástroj pro kreslení, který využívá umělou inteligenci a umožňuje se zvýšenou přesností kreslit na počítači stejně přirozeně jako na papír.
 • Vylepšení – podpora zařízení s perem a stylusem: Při práci s perem a tabletem nyní lze používat tlak k ovlivnění velikosti hrotu gumy, pomocí sklonu a směru nastavit plochost i otočení a otočením pera aktivovat nástroj Guma. Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí i nejmodernější podporu zařízení Microsoft Surface Dial.
 • Novinka – publikování do WordPressu: Uživatel může posílat práci přímo do knihovny médií WordPress. Navíc lze převést objekty nebo celý projekt na soubory JPEG, GIF nebo PNG a nahrát je na účet WordPress.
 • Novinka – časovač projektu: Nástroj, který nabízí přesný a přirozený způsob sledování času projektu a který uživateli pomůže s organizací, účtováním klientům a získáním přehledu o využití času.

Obsah sady CorelDRAW Graphics Suite 2018

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 je vhodným řešením pro projekty všech velikostí, od návrhu log přes webovou grafiku až po billboardy:

 • CorelDRAW 2018 – vektorové ilustrace a stránkový zlom
 • PHOTO-PAINT 2018 – úpravy obrázků
 • Font Manager 2018 – nástroj pro správu a zkoumání písem
 • PowerTRACE 2018 – převod rastrů na vektorovou grafiku (zahrnuto jako součást aplikace CorelDRAW 2018)
 • CONNECT 2018 – program pro vyhledávání obsahu
 • CAPTURE 2018 – nástroj pro tvorbu snímků obrazovky
 • AfterShot 3 HDR – editor fotografií ve formátu RAW
 • BenVISTA PhotoZoom Pro 4 – modul plug-in pro zvětšení digitálních obrázků

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 dále zahrnuje: 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, přes 1 000 druhů písem, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, přes 500 interaktivních rámečků a fotorámečků a více než 600 přechodových, vektorových a rastrových výplní. Umožňuje okamžité započetí práce díky přepracované úvodní obrazovce, odborným vysvětlivkám a radám k produktu, výukovým videím a dalším pomůckám.

Možnosti zakoupení:

 • Trvalá licence: Zahrnuje jednorázovou platbu za trvalou licenci bez dalších měsíčních nebo ročních nákladů – 19 000 Kč.
 • Upgrade pro registrované uživatele – 9 500 Kč (neplatí pro verze NFR, OEM a Academic)
 • Předplatné: Nabízí nízké roční náklady a možnost přestat s platbami, pokud již software nepotřebujete. Dokud bude předplatné aktivní, budete mít přístup k nejnovější verzi – 6 626 Kč za rok.

 

Všechny ceny jsou uvedeny s DPH. Další informace o možnostech nákupu produktu jsou na adrese www.coreldraw.com/purchase.

Podnikoví klienti mohou využít možností objemových licencí a údržby, které nabízejí výhody včetně síťového nasazení a virtualizace.

Další informace a bezplatnou 15denní zkušební verzi ke stažení (bez nutnosti platebních údajů) jsou na adrese www.coreldraw.com.

 

Nejpopulárnější

To Top