Foto

Canon představuje fotoaparát EOS-1D X Mark III

Společnost Canon Inc. dnes oznamuje přípravu vysoce očekávaného modelu EOS-1D X Mark III pro uvedení na trh – nástupce světově uznávaného modelu EOS-1D X Mark II. Vlajková loď mezi digitálními zrcadlovkami, která je ideální pro focení sportu a divoké přírody, je vyvinuta na základě zpětné vazby od celosvětové komunity fotografů používajících EOS-1D X a EOS-1D X Mark II a na základě rozsáhlého testování profesionálních fotografů po celém světě. Model EOS-1D X Mark III navazuje na bohaté dědictví společnosti Canon ve vytváření opticky vynikajících produktů. Nabízí působivou změnu automatického zaostřování s výrazně vylepšenou kvalitou obrazu, videem a komunikací. Díky tomuto modelu mají profesionální fotografové jistotu, že vyfotí potřebný záběr a dokáží jej doručit konkurenceschopnou rychlostí – rychleji než kdykoli předtím – to je ideální pro stále rychlejší životní tempo.

 

Digitální zrcadlovky společnosti Canon nadále dominují v profesionální fotografii. Rychlost, automatické zaostřování a vysokorychlostní komunikace jsou jádrem EOS-1D X Mark III. Díky těmto vlastnostem je tento model ideální pro profesionály (zejména při fotografování sportu nebo divoké přírody), kteří pracují pod tlakem, aby zachytili a poskytli opticky vynikající snímky situací, jež trvají jen zlomek vteřiny.

 

Bezkonkurenční: pokroková změna v automatickém ostření

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je bezprecedentně rychlý – nabízí výjimečnou přesnost, spolehlivost, vysoce výkonné automatické zaostřování a sledování objektu – dává fotografům větší možnosti, pokud jde o pořízení dokonalého snímku. Nový algoritmus automatického zaostřování fotoaparátu vylepšuje stabilitu a sledování objektů – jak s optickým hledáčkem, tak i v režimu Live View – pomocí technologie hloubkové memorizace k zajištění přesného zaostření pro každý snímek. Při použití optického hledáčku používá fotoaparát EOS-1D X Mark III nový senzor automatického zaostření. Ten nabízí přibližně 28x vyšší rozlišení ve středu senzoru, než je tomu u fotoaparátu EOS-1D X Mark II – aktuálního modelu pro profesionální fotografy.

 

Profesionální sportovní fotograf Getty Images Richard Heathcote říká: „Nový algoritmus automatického zaostření v modelu EOS-1D X Mark III posouvá možnosti sledování objektu na novou úroveň. Disponuje intuitivním ovladačem a přesnými výsledky. Poskytuje to, co byste očekávali od špičkového profesionálního sportovního fotoaparátu.“

 

Fotoaparát EOS-1D X Mark III poskytuje rozšířený rozsah jasu při automatickém zaostřování s větší přesností a nabízí řadu funkcí automatického zaostřování, díky nimž mohou fotografové dosáhnout požadovaného záběru. V režimu Live View mohou uživatelé využít 525 oblastí AF pomocí systému Dual Pixel CMOS AF, který pokrývá přibližně 90×100 procent obrazového senzoru. Při použití stejného algoritmu automatického zaostřování jako při fotografování s optickým hledáčkem zajišťuje zvýšenou flexibilitu při sledování objektů, ať už jde o závodní auto na trati nebo ptáka v letu. Fotoaparát EOS-1D X Mark III zvládá výrazně rychlejší snímkové série snímků s plným AF a AE, a to buď pomocí optického hledáčku (až cca 16 snímků za vteřinu s mechanickou závěrkou) nebo v režimu Live View (až cca 20 snímků za vteřinu s mechanickou nebo elektronickou závěrkou). Sloty pro karty CFexpress navíc umožňují pětinásobnou hloubku v režimu RAW burst oproti svému předchůdci.

 

Výzva kreativitě – zachyťte vše

Model EOS-1D X Mark III představuje jasný příklad příslibu společnosti Canon posouvat hranice inovativního zobrazování pomocí opticky vynikající technologie. Model podporuje všechny nové senzory CMOS a procesor DIGIC vyvinuté společností Canon a poskytuje vyšší kvalitu obrazu při ještě vyšších hodnotách ISO, se schopností zachytit fotografie na 10 bitech pomocí formátu HEIF. Síla rozlišení 4K oživuje příběhy díky možnostem filmového natáčení s filmy 4K včetně 4K60p s 10bitovým interním záznamem Canon Log. Fotoaparát EOS-1D X Mark III snižuje množství potřebného vybavení pro profesionály v jakémkoli daném projektu a natáčí také ve formátu RAW pro film i fotografie.

 

Doručení obsahu rychleji než kdy dříve

Pro profesionály je sdílení obsahu stejně důležité jako pořizování snímků – model EOS-1D X Mark III jim to usnadňuje, protože kromě vestavěné GPS obsahuje Wi-Fi připojení a Bluetooth s nízkou spotřebou energie. Pro udržení kroku s neustále se zkracujícími lhůtami přenáší kamera data dvojnásobnou rychlostí než v případě modelu EOS-1D X Mark II díky vestavěnému ethernetu nebo novému volitelnému bezdrátovému přenašeči souborů WFT-E9, který je kompatibilní také s nedávno představenou filmovou kamerou Canon Cinema EOS C500 Mark II. Spolu s jednodušším nastavením sítě zvyšuje model EOS-1D X Mark III výrazně produktivitu práce.

 

Rozšíření profesionální foto brašny

Pro stávající uživatele řady EOS-1D bude ovládání modelu EOS-1D X Mark III pohodlné a intuitivní. To umožňuje bezproblémovou navigaci s důvěryhodnou ergonomií, zatímco tělo z hořčíkové slitiny nabízí odolnost očekávanou od fotoaparátů Canon EOS-1. Profesionální fotografové se mohou spolehnout na stejně působivou kvalitu jako u modelu EOS-1D X Mark II – fenomenální těsnění umožňuje fotoaparátu odolávat drsným podmínkám, včetně větru, deště a vlhkosti. Osvětlená tlačítka modelu EOS-1D X Mark III spolu s neuvěřitelnými možnostmi fotografování při nízkém osvětlení umožňují precizní provoz v náročných a špatně osvětlených podmínkách. Fotoaparát nabízí také nový přídavný ovládací prvek pro výběr AF bodů zabudovaný do tlačítka AF-ON, který fotografům umožňuje měnit AF body za provozu pro nejlepší kompozici – další zjednodušení jejich práce. Výrazně vylepšená životnost baterií – se stejným akumulátorem LP-E19 – také umožňuje profesionálům fotografovat delší dobu, aniž by museli baterie vyměňovat, čímž se snižuje šance, že by jim nějaký záběr unikl.

Nejpopulárnější

To Top