IT

BenQ získal certifikaci TÜV Rheinland pro technologii inteligentního zobrazení monitorů

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a expert na LED monitory, získal prestižní certifikaci TÜV Rheinland pro technologii Inteligentního zobrazení svých Eye-Care monitorů s vysokým kontrastem 3000:1 a Flicker-Free.

Certifikace TÜV udělená inteligentnímu zobrazení monitorů, včetně patentované technologie Brightness Intelligence, navazuje na roky 2013 (TÜV certifikace udělená Flicker-free), 2014 (Low Blue Light) a 2016 (kontrast 3000:1).

Celosvětově uznávaná certifikační společnost TÜV Rheinland zaměstnává vysoce respektované profesionály v oboru a disponuje nejmodernějšími testovacími zařízeními. Mezi sledované parametry patří doba odezvy, jas okolního osvětlení, blikání obrazovky, intenzita modrého světla a vlnové délky, a to u monitorů, mobilních zařízení a notebooků s cílem zajistit pohodlí, zdraví očí a bezpečnost při práci.

„Disponujeme výsledky testů monitorů napříč čtyřmi řadami Eye-Care monitorů s rozdílnou úhlopříčkou 22“ – 32“. Získání certifikace TÜV Rheinland ujišťuje uživatele našich zařízení, že BenQ i nadále pokračuje ve vývoji technologií pro ochranu zraku, lepší pohodlí a precizní zobrazení,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Jsme hrdi, že můžeme oznámit získání mezinárodních patentů pro technologie Brightness Intelligence a Brightness Intelligence Plus a světové první certifikované inteligentní zobrazení s vysokým kontrastem a Flicker-Free.“

Brightness Intelligence

Technologie Brightness Intelligence a Brightness Intelligence Plus aktivně detekuje teplotu barev a intenzitu osvětlení okolního prostředí, aby automaticky nastavila jas a teplotu barev displeje a reprodukovala maximálně příjemný a věrně zobrazený obsah. Sofistikované algoritmy BenQ, fungující v reálném času, zamezují přeexponování světlých míst, zatímco zachovají jemné detaily v tmavých scénách a poskytují tak optimální čistotu a kvalitu barev.

Vývoj ochrany zraku BenQ Eye-Care

Jako první výrobce se společnost BenQ dočkala v roce 2013 certifikace technologie Flicker-Free, která eliminuje blikání na pozadí obrazovky ve všech úrovních jasu. Pokračovala v roce 2014 ziskem certifikace pro Low Blue Light technologii redukující škodlivé modré barevné spektrum, na kterou navázala technologií Low Blue Light Plus s vylepšením o ochranu před krátkovlnným modro-fialovým zářením v délkách od 420 nm do 455 nm, tak aby zachovala příjemný modro-tyrkysový rozsah ve vlnových délkách 455 nm až 480 nm a zároveň zabránila nechtěnému, škodlivému dráždění očí bez degradace kvality obrazu.

Certifikace obdržená v roce 2016 se týkala vysokého kontrastu 3000:1 zajišťujícího mimořádnou hloubku barev a dokonalé detaily v tmavých snímcích.

Nejpopulárnější

To Top