IT

Barevná čtečka PocketBook InkPad Color s 7,8palcovým displejem

Výrobce elektronických čteček PocketBook představi PocketBook InkPad Color, první čtečku elektronických knih s  barevným 7,8″ displejem E Ink new Kaleido, který zobrazuje až 4096 barev, přehrává zvukové formáty a podporuje Bluetooth. Nová technologie E Ink s barvami a velký displej dělají ze čtečky InkPad Color ideální zařízení pro čtení jakéhokoli druhu obsahu: od běžných černobílých knih přes komiksy s barevnými ilustracemi, dětské knížky a odbornou literaturu až po časopisy.

Čtečka PocketBook InkPad Color je jako první svého druhu vybavena nejnovějším barevným 7,8″ displejem E Ink. E Ink new Kaleido je modernizovaná technologie ePaper E Ink Print Color, která představuje novou úroveň příjemného a bezpečného čtení v barvách. Displej nového modelu zobrazuje až 4096 barev a odstínů. Změněný vzor barevného filtru zvyšuje jas a sytost barev, zatímco pozadí stránky je nyní bělejší. Tato technologie poskytuje nejvyšší možnou úroveň komfortu při čtení barevného obsahu na displeji E Ink. Současně si inovativní displej E Ink new Kaleido zachovává všechny jedinečné vlastnosti technologie E Ink: je naprosto bezpečný pro oči, neleskne se na slunci a je mimořádně energeticky úsporný. Ostrost černobílého textu zůstává dokonalá díky vysokému rozlišení displeje (1404 × 1872) a 300 DPI.

Nasvícení obrazovky je šetrné k očím, uživatel tedy může číst při jakémkoli osvětlení, přes den i za tmy. Nasvícení hraje důležitou roli u všech čteček elektronických knih s barevným displejem. Technologie E Ink new Kaleido využívá kombinaci monochromatického panelu a barevného filtru, který elektronické stránce dodává nádech chladných odstínů. Použití nasvícení i při nejnižší úrovni jasu pomáhá optimalizovat optické vlastnosti displeje.

PocketBook InkPad Color přehrává soubory v šesti rozšířených formátech zvuku: M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3 a MP3.ZIP. Pozornost si zaslouží i funkce převodu textu na řeč neboli text-to-speech, která dokáže měnit libovolný textový soubor na záznam hlasu v jednom z 16 jazyků. Čtečku je možné přes Bluetooth propojit s bezdrátovými sluchátky nebo audio-systémem v autě a dopřát si nepřetržitý poslech.

Kromě zvukových podporuje zařízení 23 nejrozšířenějších formátů pro čtení: 19 knižních a 4 grafické. Čtečka tak zaručuje příjemné čtení téměř jakéhokoli obsahu bez nutnosti převodu: knihy, časopisy, učebnice, literaturu faktu, odbornou literaturu, komiksy atd. Čtečka InkPad Color se pyšní 16 GB vnitřní paměti a slotem pro karty microSD do 32 GB. Proto má zařízení dostatek místa pro impozantní textovou a zvukovou knihovnu. Další výhodou tohoto modelu je konektor USB typu C (standard je USB 2.0) pro nabíjení a připojení sluchátek pomocí přiloženého 3,5mm zvukového adaptéru.

PocketBook InkPad Color váží i přes veliký displej pouze 225 g, takže je jednou z nejlehčích 7,8″ čteček elektronických knih na světě. Zařízení si tedy vždy najde místo v kabelce nebo batohu, zpříjemní každodenní dojíždění a ukrátí čas při čekání ve frontě či u lékaře. Stylový elegantní design a plášť v barvě měsíční stříbrné mění přístroj ve skutečné umělecké dílo.

Doporučená prodejní cena nové čtečky PocketBook InkPad Color je 7 999 Kč.

Nejpopulárnější

To Top