Mobil

ASUS uvádí na český trh dva nové smartphony z řady ZenFone Max

ASUS uvede během příštího týdne na český trh smartphony ZenFone Max Pro (M2) a ZenFone Max (M2). Jde o nástupce stejnojmenných loňských modelů s označením M1. Novinky nabídnou vyšší výkon, ještě delší výdrž baterie, vyšší odolnost nebo duální fotoaparáty s umělou inteligencí. ZenFone Max Pro (M2) je telefon střední třídy vybavený výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 660, 6 GB operační paměti v kombinaci s 64GB interním úložištěm. Jeho 5000mAh baterie zvládne na jedno nabití přehrávat až 15 hodin YouTube videí.

Jeho sourozenec z nižší střední třídy ZenFone Max (M2) využívá procesor Qualcomm Snapdragon 632, 4 GB operační paměti a 32GB úložiště. I zde je přítomna nadprůměrná 4000mAh baterie umožňující až 13 hodin přehrávání videí na YouTube. Oba modely obsahují duální fotoaparáty s funkcemi umělé inteligence a podporují nahrávání videa ve 4K rozlišení. Společná je i velikost displeje s úhlopříčkou 6,3 palců a poměr stran 19:9. Zatímco ZenFone Max (M2) disponuje obrazovkou s HD+ rozlišením, lépe vybavený model ZenFone Max Pro (M2) dostal zobrazovač s Full HD+ rozlišením, který zabírá 90 procent čelní strany. Oba telefony pracují na čisté verzi Androidu 8.1 s tím, že během několika týdnů se očekává aktualizace na verzi Android 9.0 Pie. ZenFone Max (M2) se v Česku začne prodávat za 4990 Kč s DPH, ZenFone Max Pro M2 bude stát 7590 Kč s DPH.

ZenFone Max Pro (M2)

ZenFone Max Pro (M2) je první ZenFone, která disponuje povrchovou úpravou zadní strany s názvem Wave, která se skládá z celkem 16 postupně nanášených lesklých vrstev. Díky tomu se telefon vyznačuje atraktivním vizuálním efektem, který si pohrává se světlem a stínem. Zadní kryt má 3D zakřivený design, který mu dodává prémiový vzhled. Telefon se bude v Česku nabízet v barevných variantách Cosmic Titanium a Midnight Black.

Smartphone využívá výkon 14nm mobilní platformy Qualcomm Snapdragon 660, která zahrnuje technologii umělé inteligence Qualcomm AI Engine. Díky podpoře 6 GB rychlé operační paměti typu DDR4X zvládne ZenFone Max Pro (M2) všechny populární graficky náročné hry na nejvyšší detaily. V benchmarku Antutu dosahuje telefon skóre přibližně 133 000 bodů.

Na jedno nabití telefon umožňuje přehrát až 15 hodin videí na YouTube nebo 16 hodin videí na Netflix TV, resp. 7 hodin hraní PUBG či 9 hodin hrát hru Asphalt 9. Jeho extrémně výkonnou baterii o kapacitě 5000 mAh však ocení nejen uživatelé, kteří hrají hry nebo sledují filmy a videa. Při běžném používání lze totiž očekávat 2 až 3 dny bez nabíjení.

IPS displej s úhlopříčkou 6,3 palců a Full HD+ (2280 x 1080) rozlišením nabízí poměr stran 19:9 a zabírá celých 90 % čelní strany telefonu. Displej má vysoký kontrastní poměr 1500:1, jas 450 cd/m2 a široký 94% barevný rozsah spektra NTSC.

Smartphone obsahuje i pětimagnetový reproduktor, vylepšený výkonným inteligentním zesilovačem NXP což přispívá k dosažení co nejčistšího zvuku.

ZenFone Max Pro (M2) je prvním telefonem ve své třídě, jehož přední stranu chrání odolné sklo Corning Gorilla Glass 6, navržené tak, aby přežilo 15 po sobě jdoucích pádů z výšky jednoho metru na drsný povrch.

Smartphone je vybaven duálním fotoaparátem s pokročilou detekcí scény pomocí umělé inteligence. Telefon proto rozezná až 13 různých scén a podle toho automaticky zvolí optimální nastavení. Jádrem fotoaparátu je citlivý hlavní senzor Sony IMX486 s vysokým rozlišením a objektiv se světelností f1.8, díky čemuž je ZenFone Max Pro (M2) schopen zachytit jakýkoli předmět a snímat kvalitní fotografie kdykoli během dne nebo noci. Automatické ostření pomocí fázové detekce (PDAF) a tříosá elektronická stabilizace obrazu (EIS) zajišťují ostré snímky a videa. Pro portréty a snímky blízkých objektů využívá novinka sekundární fotoaparát umožňující měnit hloubku ostrosti, což vytváří umělecký „bokeh“ efekt. Telefon zaostří na konkrétní bod nebo předmět a současně rozostří pozadí pro jemný a zároveň silný efekt, který dá snímku skutečnou hloubku.

ZenFone Max Pro (M2) je vybaven hned třemi sloty – dva jsou určeny pro vložení nanoSIM karet s podporou 4G připojení, třetí slouží k uložení paměťové karty microSD, která umožňuje rozšíření interní paměti až o 2 TB. Telefon navíc podporuje bezdrátovou technologii NFC pro pohodlné bezkontaktní mobilní platby. Výhodou je také široká podpora světových navigačních systémů, včetně systémů Galileo nebo QZSS s rychlou fixací polohy.

ZenFone Max (M2)

ZenFone Max (M2) zaujme na první pohled matnými zády z kovu, pevnou kovovou konstrukcí a také profilem tenkým jen 7,7 mm. Na ten druhý zejména velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Na výběr bude v ČR ze všech tří barev – Midnight Black, Space Blue a Meteor Silver. Srdcem novinky je 14nm mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 632 vyztužená 4 GB operační paměti. Tato síla dosahuje v testu Antutu solidního skóre 103000 bodů, což je zárukou plynulého hraní náročnějších her.

Výkon baterie je klíčovou součástí DNA celé řady ZenFone Max. Model ZenFone Max (M2) využívá vysokokapacitní lithium-polymerovou baterii o kapacitě 4000 mAh. Ta umožní hrát až 7 hodin hry PUBG nebo Asphalt 9, případně přehrávat 13 hodin videí na YouTube.

Telefon je vybaven 6,3palcovým displejem typu IPS s rozlišením HD+ (1520 x 720) a populárním poměrem stran 19:9. Jeho poměr obrazovky k tělu činí 88 %, což znamená, že telefon je díky tenkým rámečkům stejně velký jako standardní 5,5palcové telefony.

Také ZenFone Max (M2) nabízí duální fotoaparát. Jeho primární objektiv s rozlišením 13 Mpx a světelností f/1,8 s širokou clonou dokáže pořizovat solidní fotografie. Obsahuje také funkci detekce scény prostřednictvím umělé inteligence, která automaticky rozpozná 13 typů prostředí nebo předmětů a optimalizuje nastavení pro každý snímek. Ani zde nechybí elektronická stabilizace obrazu (EIS) nebo podpora nahrávání videa ve 4K rozlišení. Druhá zadní kamera umožňuje stejně jako u modelu ZenFone Max Pro (M2) měnit hloubku ostrosti a vytvářet „bokeh“ efekt s umělecky rozmazaným pozadím.

ZenFone Max (M2) nabízí kvalitní zvukový projev zásluhou pětimagnetového reproduktoru, což je zásadní vylepšení oproti jednomagnetovému reproduktoru u předchozí generace telefonu. Navíc také obsahuje výkonný inteligentní zesilovač NXP s nízkým zkreslením. I zde najdeme dva plnohodnotné sloty na SIM karty a další samostatný slot pro paměťovou kartu typu microSD.

Nejpopulárnější

To Top