Hry

ASUS na veletrhu Computex 2018

ASUS představil na své tiskové konferenci v rámci veletrhu Computex 2018 novinky pro druhou polovinu roku. Představeny byly notebooky ZenBook Pro 15 a ZenBook Pro 14 s revolučním vstupním zařízením ScreenPad, ZenBook S, kompletní řada notebooků VivoBook, a nositelné zařízení VivoWatch BP monitorující krevní tlak. ASUS na akci oznámil také partnerství s hollywoodskou herečkou Gal Gadot, která se stala ambasadorkou značky.

VivoWatch BP

Díky vestavěným snímačům ECG a PPG nabízí hodinky VivoWatch BP funkci měření krevního tlaku v reálném čase za pouhých 15 sekund. Zařízení je vybaveno technologií ASUS HealthAI, která pomáhá uživatelům sledovat jejich krevní tlak a další zdravotní statistiky, jako je srdeční frekvence, kvalita spánku, údaje o činnosti a index de-stresu – a zároveň zobrazují návrhy na lepší životní styl. VivoWatch BP jsou vyrobeny z materiálů, které se využívají v medicíně a jsou o 70 % menší a o 50 % lehčí než jiná zařízení náramkového typu monitorující krevní tlak. Výhodou zařízení je i výdrž baterie až 28 dnů bez nabíjení.

 

Projekt Precog

Umělá inteligence (AI) a strojové učení mění tvář výpočetní techniky a poskytuje uživatelům zcela nové možnosti. Společnost ASUS proto představila projekt Precog, koncept prvního konvertibilního notebooku s dvěma displeji a vylepšenými funkcemi AI.

Projekt Precog zavádí úplně novou kategorii notebooků s dvěma displeji, které mají být všestranné, snadno rozšiřitelné a mají umožnit zvýšenou produktivitu. Díky kloubu otočnému o 360 stupňů, který spojuje oba displeje, může být počítač použit ve čtyřech režimech – Stojan, Kniha, Stan a Plocha, čímž poskytuje dvojnásobný prostor než displeje tradičních notebooků. V tomto konceptu byla nahrazena tradiční fyzická klávesnice a touchpad rozšířenou obrazovkou, která zároveň plní roli přizpůsobitelného interaktivního rozhraní.

AI Touch automaticky rozpozná aktivní vstupní zařízení a odpovídajícím způsobem změní virtuální rozhraní. Umí automaticky přizpůsobit umístění klávesnice v závislosti na tom, kam uživatel umístí špičky prstů, nebo se automaticky přepne do režimu stylusu, když se stylus dotýká dolní částí displeje.

S vestavěným rozhraním WIndows Cortana a Amazon Alexa si uživatelé mohou vychutnat ještě více praktických úkonů ovládaných hlasem. Projekt Precog se dvěma displeji umožňuje uživatelům udržovat své hlavní úkoly v plném zobrazení, zatímco virtuální asistenti zpracovávají další úkoly na druhé obrazovce. Rozšířená plocha obrazovky je také ideální pro aplikace, které zpracovávají velké množství dat a informací, jako například Microsoft Office 365 s podporou AI. Projekt Precog podporuje procesorovou jednotku Intel Movidius Vision (VPU).

 

ZenBook Pro 15 (UX580) a ZenBook Pro 14 (UX480)

ZenBook Pro je řada vysoce výkonných notebooků pro profesionály, která obsahuje novou futuristickou obrazovku ScreenPad. Jedná se o inovaci firmy ASUS, která mění způsob, jakým uživatelé pracují a komunikují s notebookem. ScreenPad chytře kombinuje dotykovou plochu s plnobarevnou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením a nabízí nové způsoby inteligentní interakce s aplikacemi Windows a speciálními programy nazvanými ScreenPad Apps.

ScreenPad nabízí adaptivní funkce s kontextovými nástroji pro zvýšení pracovní efektivity a produktivity a umožňuje, aby si jej uživatelé mohli přizpůsobit vlastním potřebám. Podporované aplikace aktuálně zahrnují Microsoft Word, Excel, PowerPoint a YouTube s podporou dalších populárních aplikací ve vývoji, jako je ASUS Sync, která umožňuje uživatelům ovládat svůj telefon přes ScreenPad.

ZenBook Pro 15 je profesionální výkonné monstrum obdařené šestijádrovým procesorem Intel Core i9 osmé generace, grafickou kartou GeForce GTX 1050Ti, 1TB PCIe x4 SSD, gigabitovou Wi-Fi a třemi porty Thunderbolt 3. Multimédia je možné konzumovat na 15,6“ displeji NanoEdge PANTONE se 4K UHD rozlišením, který pokrývá 100 % barevného gamutu Adobe RGB, a disponuje hodnotou ∆E (Delta-E) <2,0 barevnou přesností. Audio zajišťuje výkonný certifikovaný zvukový systém Harmon Kardon.

ZenBook Pro 14 je také vybaven nejmodernějšími komponenty, které zaručují vysoký výkon.  Zahrnují až procesor Intel Core i7 osmé generace, až 16 GB RAM a grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050 MAX-Q. ZenBook Pro 14 podporuje paměť Intel Optane, je vybaven 14“ displejem NanoEdge s Full HD rozlišením, infračervenou kamerou pro rozpoznávání obličeje a vestavěnou podporou pro hlasové služby Amazon Alexa.

Oba modely přicházejí s povrchovou úpravou v barvách Deep Dive Blue a Rose Gold, které podtrhují eleganci, sofistikovanost a dokonalé řemeslné zpracování ZenBooku. ZenBook Pro 15 (UX580) se zařízením ScreenPad je prvním modelem v řadě s podporou ScreenPad, ZenBook Pro 14 (UX480) bude na trh uveden později během roku 2018.

 

ZenBook S (UX391)

ZenBook S (UX391) je prémiový přenosný notebook s úhlopříčkou 13,3 palců, který nejen přináší mobilitu, výkon a připojení bez kompromisů pro náročné uživatele, ale také je testován tak, aby splňoval armádní standardy odolnosti (MIL-STD -810G). S ultratenkým profilem 12,9 mm a celokovovým tělem s hmotností 1 kg bude sofistikovaný ZenBook S v prodeji ve dvou barevných provedeních Deep Dive Blue nebo Burgundy Red se zlatě růžovými detaily, doplněné již legendárním povrchem inspirovaným filozofií Zen.

ZenBook S je vybaven speciálním kloubem ErgoLift, který automaticky naklopí klávesnici o 5,5 stupně a zajistí tím vyšší komfort při psaní. Zvýšením šasi se také optimalizuje jeho chlazení a zvukový výkon. ZenBook S pohání procesory Intel Core osmé generace a rychlé úložiště PCIe x4 SSD. Je vybaven až 4K UHD NanoEdge dotykovým displejem a výdrž baterie dosahuje až 13,5 hodiny. Dva ze tří portů USB-C podporují technologii Thunderbolt 3, která umožňuje připojení nebo napájení externích zařízení, jako je monitor. Pro snadnou hlasovou kontrolu nabízí ZenBook S podporu služeb Amazon Alexa.

 

VivoBook S15 (S530) a VivoBook S14 (S430)

VivoBook S15 (S530) a S14 (S430) jsou stylové notebooky lehké konstrukce běžící na systému Windows 10, které jsou dostupné v pěti barvách — zelené (Firmament Green), šedé (Star Grey), stříbrno-modré (Silver Blue), kovově černé (Gun Metal) a ledově zlaté (Icicle Gold). VivoBook S15 a VivoBook S14 váží pouze 1,8 kg, resp. 1,4 kg a oba notebooky jsou tenké jen 18 mm. Ergonomický závěs zdvihne klávesnici tak, aby bylo pohodlné psát na ní podobně jako na klávesnici stolního počítače a také vylepšuje chlazení za účelem vyšší stability systému.

VivoBook S15 a S14 jsou první notebooky řady VivoBook s minimalistickým designem rámečku NanoEdge po třech stranách displeje, který má ještě tenčí rámečky podél horní části displeje. To v případě modelu VivoBook S15 znamená, že displej zabírá 86 % přední strany notebooku. U modelu VivoBook S14 činí tento poměr 84 %. Notebooky VivoBook S15 a VivoBook S14 pohánějí procesory Intel Core i7 osmé generace se samostatnou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150. VivoBook S15 je dále vybaven až 512GB SSD a 2TB pevným diskem.

 

VivoBook S13 (S330)

VivoBook S13 je první notebook ASUS, který má minimalistickou konstrukci rámečku NanoEdge po všech čtyřech stranách displeje s mimořádným poměrem 89 % obrazovky k tělu. Rámeček široký jen 4,3 mm znamená, že notebook s 13“ displejem je velikostí shodný s tradičním notebookem o úhlopříčce 11 palců. I přes kompaktní rozměry nabídne VivoBook S13 vysoký výkon bez omezení. S procesorem Intel Core i7 osmé generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150 je VivoBook S13 schopen plynule provádět jakékoli úkoly.

 

VivoBook Flip 14 (TP412)

VivoBook Flip 14 (TP412) je nový přírůstek konvertibilních notebooků řady VivoBook Flip, která se vyznačuje displejem otáčejícím se o 360 stupňů. To umožňuje použití tohoto univerzálního zařízení v režimu notebooku, stojanu, stanu, tabletu nebo čehokoli mezi tím. VivoBook Flip 14 má profil tenký 17,6 mm, váží 1,5 kg a je vybaven dotykovou obrazovku ASUS NanoEdge s tenkým rámečkem (6,15 mm), což znamená poměr obrazovky a těla o hodnotě 82 %. O jeho výkon se stará procesor Intel Core i7 v kombinaci s 16 GB operační paměti. Data lze ukládat na až 1TB rychlé úložiště typu SSD. VivoBook Flip 14 je vybaven i snímačem otisků prstů integrovaným v touchpadu pro přihlášení jedním tlačítkem přes Windows Hello a podporuje také aktivní stylus ASUS Pen.

Nejpopulárnější

To Top