Domov

Alcatel má v Barceloně kompletní portfolio smartphonů s displeji 18:9

Společnost TCL Communication, která vyrábí telefony značky Alcatel, zahájila veletrh Mobile World Congress (MWC) v Barceloně představením svých smartphonů pro rok 2018. Alcatel se stal první značkou, která nabízí kompletní portfolio smartphonů s FullView displeji s poměrem stran 18:9.

Alcatel své smartphony pro letošní rok rozdělil do tří produktových řad – Alcatel 5, Alcatel 3 a Alcatel 1. Vybrané novinky obsahují funkci FaceKey, která umožňuje odemykání telefonů pomocí rozpoznání obličeje. Alcatel se také v Barceloně zavázal poskytovat u nových produktů pravidelné bezpečnostní aktualizace systému Android alespoň jednou za čtvrtletí.

S novými Alcatel FullView displeji s poměrem stran 18:9 získají uživatelé větší obrazovky, které jim nabídnou více prostoru při surfování na internetu, prohlížení sociálních sítí, sledování oblíbených filmů či hraní her. Nový formát displejů navíc umožnil zmenšit šířku telefonů, takže každé zařízení má v porovnání se smartphony se stejnou velikostí displeje kompaktnější rozměry a lépe padne do ruky.

 

ŘADA ALCATEL 5

Alcatel 5 je vybaven bezrámečkovým 5,7“ FullView displejem s poměrem stran 18:9. Nabídne prémiový design, výkonný osmijádrový procesor a nechybí přední duální fotoaparát se širokoúhlým záběrem 120° a LED bleskem. Přední kamera dokáže zachytit třikrát větší záběr než standardní selfie kamery, takže je vhodná pro skupinové záběry. Fotoaparát navíc automaticky přepíná z normálního do širokoúhlého režimu, jestliže v záběru detekuje více než dva obličeje.

Součástí Alcatelu 5 je i sada intuitivních nástrojů pro úpravu fotografií nazvaná Sociální režim (Social Mode). Pomocí funkce Social Square si uživatel může zkontrolovat nedávno pořízené fotografie v jedné polovině obrazovky, zatímco hledáček fotoaparátu je dále aktivní v její druhé polovině. To umožňuje prohlížet si fotky ihned po jejich pořízení a zároveň pokračovat ve focení. Funkce Instant Collage dokáže vytvářet koláže z těch nejpovedenějších snímků v různých aranžích. Funkce Photo Booth zase umožní zachytit čtyři po sobě jdoucí fotky rychlostí jeden snímek za sekundu a pak je sdílet.

Alcatel 5 disponuje také bezpečnostní technologií FaceKey, která podobně jako snímač otisků prstů umožňuje přístup do telefonu bez zadaní hesla nebo PINu. V tomto případě se však jedná o rozpoznání tváře. K odemknutí telefonu tedy stačí jen podívat se na obrazovku. Celý proces trvá necelé půl vteřiny a během této krátké chvíle technologie ověří více než 100 bodů obličeje uživatele, aby byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost uživatelů.

V telefonu nechybí ani klasický snímač otisků prstů, který je pohodlně dostupný na jeho zadní straně. Čtečka otisků zároveň slouží i jako rychlá spoušť selfie kamery a pro uzamčení citlivých dat v telefonu v soukromém režimu. Čtečka je také programovatelná a umožnuje každým prstem spustit jinou aplikaci nebo službu, takže ji lze využít k přístupu k často používaným aplikacím.

Alcatel 5 je k dispozici v barevných provedeních Metallic Black a Metallic Gold. V českých a slovenských obchodech se smartphone objeví již v březnu za částku 5990 Kč, resp 229,99 euro s DPH.

 

ŘADA ALCATEL 3

Rovněž řada 3 přináší zajímavé parametry včetně Alcatel FullView displejů s poměrem stran 18:9, SmartCam fotoaparátů a zabezpečení pomocí funkce FaceKey a snímačů otisků prstů. Design celé řady je charakteristický smyslnými křivkami se zahnutým 2.5D sklem a oblými zády, což přispívá k tomu, že telefony se i navzdory velkým displejům pohodlně drží v ruce.

Alcatel 3 je vybaven 5,5“ IPS displejem s HD+ rozlišením ve velmi kompaktním formátu. Smartphone zaujme elegantním lesklým tělem. Dostupný bude v České republice a na Slovensku v květnu ve dvou barevných provedeních – leskle modré s černým rámečkem kolem displeje a leskle zlaté s bílým rámečkem za cenu 3490 Kč, resp. 149,99 euro s DPH.

Alcatel 3X nabídne větší 5,7“ IPS displej s rozlišením HD+, více paměti a širokoúhlý duální zadní fotoaparát; to vše za částku 4490 Kč, resp. 179,99 euro s DPH. V České republice a na Slovensku bude v prodeji od května v metalicky černém a modrém barevném provedení.

Alcatel 3V disponuje velkým 6“ IPS displejem s Full HD+ rozlišením (2160 x 1080) a také duálním zadním fotoaparátem. Prodávat se začne v březnu za 4990 Kč, resp. 199,99 euro s DPH v leskle modrém provedení.

 

ŘADA ALCATEL 1

Cenově nejdostupnějšími smartphony z nového portfolia Alcatelu jsou modely řady 1. Ty jsou důkazem, že i smartphony pro méně náročné zákazníky mohou mít pěkný design, kvalitní displeje, dostatek výkonu nebo solidní fotoaparáty za dostupnou cenu.

Alcatel 1X je vůbec prvním smartphonem s displejem 18:9 za cenu pod 100 euro (2500 Kč). Nabízí semišový povrch zadního krytu a displej o úhlopříčce 5,3“ s poměrem stran 18:9. Hlavní fotoaparát dokáže pořizovat až 13Mpx snímky. Zároveň půjde o jeden z prvních smartphonů s operačním systémem Android 8.0 Oreo Go Edition. V České republice a na Slovensku se začne prodávat během května za 2490 Kč, resp. 99,99 euro s DPH.

Alcatel 1C s 3G připojením a kovovým tělem se v českých a slovenských obchodech objeví na konci 2. čtvrtletí letošního roku s cenou 2190 Kč, resp. 89,99 euro s DPH. K dostání bude ve třech barevných provedeních: kovově černém, modrém s černým rámečkem kolem displeje a ve zlatém s bílým rámečkem.

 

Nejpopulárnější

To Top