Mobil

Alcatel 3X – rozšiřte si obzory

Společnost TCL Communication, uvedla na český a slovenský trh smartphone Alcatel 3X. Stejně jako všechny letošní novinky značky Alcatel sází i tento model na FullView displej s moderním poměrem stran 18:9. Jde o 5,7“ IPS obrazovku s rozlišením HD+, která zabírá téměř 80 % přední strany telefonu.

Smartphone je vybaven duálním fotoaparátem na zadní straně, přičemž sekundární kamera je širokoúhlá. Nechybí ani funkce Face Key pro rozpoznání obličeje a snímač otisků na zadní straně. Obě autentizační technologie slouží k rychlému a bezpečnému odemčení telefonu. Alcatel 3X se v České republice a na Slovensku prodává za 4390 Kč, resp. 169,99 euro s DPH v metalicky černé nebo metalicky modré barevné variantě.

 

Dominantou modelu Alcatel 3X je 5,7“ FullView displej s HD+ rozlišením a moderním poměrem stran 18:9, který nabízí oproti tradičním displejům s poměrem 16:9 více prostoru při surfování na internetu, prohlížení sociálních sítí, sledování oblíbených filmů či hraní her. Displej kryje 2.5D sklo zaoblené při okrajích. Díky tenkým rámečkům odpovídá telefon velikostí standardním smartphonům s úhlopříčkou 5,2 palců, takže se pohodlně ovládá a drží v jedné ruce. Alcatel 3X zaujme také elegantními zády s kruhovou texturou, která vytváří na matném povrchu poutavé odlesky světla.

Výkon telefonu, který postačuje i k hraní náročnějších her, zajišťuje čtyřjádrový procesor v kombinaci se 3 GB operační paměti. Pro ukládání dat je k dispozici integrované úložiště s kapacitou 32 GB.

Alcatel 3X je vybaven hlavním duálním fotoaparátem SmartCam DUO, který se skládá z primární 13Mpx kamery, již doplňuje 5Mpx sekundární kamera s úhlem záběru 120 stupňů. Druhá jmenovaná dokáže pořizovat širokoúhlé snímky, na které lze zachytit více lidí nebo krajiny než na fotky zachycené primárním objektivem. Pořízené momentky můžete navíc pomocí Sociálního režimu upravovat a sdílet ihned po zachycení. Přední fotoaparát s vlastním bleskem nabízí 5Mpx kameru, která zvládá interpolovaně až 8Mpx snímky.

Vedle snímače otisků prstů, umístěného na zadní straně, umožňuje telefon odemykání i pomocí funkce rozpoznání obličeje (Face Key). Face Key detekuje 106 významných bodů na obličeji a zajistí bezpečný přístup do telefonu během půl sekundy. Díky kombinaci čtečky a Face Key se snižuje riziko, že se k datům, fotografiím či videím dostane kdokoli nepovolaný.

Chytrý senzor otisků kromě uchování soukromí umožňuje otevírat často používané aplikace pomocí až pěti různých otisků prstů. K mailům se tedy můžete dostat např. pomocí palce, zatímco na svou oblíbenou sociální síť se připojíte třeba jediným dotykem prostředníčku.

Alcatel 3X podporuje všechna evropská LTE pásma a nabízí sloty pro dvě nano SIM karty, z nichž jeden je hybridní a může místo druhé SIM karty obsahovat paměťovou microSD kartu o kapacitě až 128 GB. Celodenní energii telefonu dodává baterie o kapacitě 3000 mAh.

Nejpopulárnější

To Top