Mobil

Alcatel 1X – telefon s Full View displejem a Androidem 8 Go

Na pultech českých a slovenských obchodů se začal prodávat smartphone Alcatel 1X s displejem disponujícím moderním poměrem stran 18:9 a operačním systémem Android 8 Oreo Go Edition. Speciální verze operačního systému Android byla navržena a optimalizována pro méně výkonná zařízení s nižší operační pamětí a menší interním úložištěm.

Novinka podporuje všechna evropská LTE pásma a prodává se v černém a modrém barevném provedení. Povrchová úprava zadního krytu připomíná semiš, díky čemuž telefon nezachycuje nečistoty a otisky prstů ani neklouže v dlani. Alcatel 1X se v Česku a na Slovensku prodává za 2390 Kč, resp. 94,99 euro s DPH.

 

Větší displej ve stejně velkém těle

Stále populárnější FullView displeje s poměrem stran 18:9 vyrábí pro Alcatel jeho mateřská společnost TCL, která je předním světovým výrobcem televizorů. Alcatel 1X je vybaven displejem s úhlopříčkou 5,3 palce, celková velikost telefonu ale díky tenčím rámečkům odpovídá standardním 5palcovým zařízením. Telefon má díky tomu větší pozorovací plochu a díky užšímu tělu se pohodlněji drží a ovládá jednou rukou.

 

Originální semišový povrch

Vzhled a styl nového smartphonu Alcatel 1X je originální a stylový i v rámci letošního portfolia značky. Zadní plastový kryt pokrývá elegantní zdrsněná textura připomínající na dotek broušenou kůži, takže se smartphone pohodlně drží a neklouže v ruce. Na výběr je přitom černá nebo světle modrá varianta; v obou případech v kombinaci s černým čelním panelem.

 

Android 8 Oreo (Go edition)

Alcatel 1X využívá operační systém Android 8 Oreo (Go edition) optimalizovaný tak, aby i cenově dostupné smartphony fungovaly plynule a efektivně. Telefon proto obsahuje přímo z výroby sadu populárních aplikací od Googlu, např. Google Go, Google Maps Go, Gmail Go a další. Součástí této speciální platformy je také přístup na YouTube Go, který umožňuje stahovat videa do telefonu a sledovat je offline, pokud není k dispozici internetové připojení. Obchod Google Play obsahuje nabídku mnoha dalších aplikací vytvořených přímo pro zařízení využívající systém Android Go edition, včetně aplikací Facebook Lite, Skype Lite atd.

Android 8 Oreo (Go edition) zabírá dvakrát méně prostoru na interním úložišti telefonu než standardní Android. Alcatel 1X, který nabízí 16GB interní úložiště, je navíc vybaven slotem pro paměťové microSD karty s kapacitou až 128 GB.

 

Fotoaparát připravený sdílet zážitky

Alcatel 1X byl navržen pro generaci uživatelů, která žije sociálními sítěmi a chce na nich sdílet zážitky se svými blízkými. Jeho hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx (s interpolací zvládne až 13Mpx snímky) a vybaven je bleskem, přední kamera je 5Mpx a také má vlastní blesk.

Alcatel 1X nabízí intuitivní sadu funkcí nazvanou Sociální režim, která slouží k focení, rychlé úpravě fotek a jejich sdílení. Nástroj Photo Booth dokáže pořídit fotku ve stylu fotobudky (4 snímky během tří sekund, které spojí dohromady). Nástroj Social Square umožňuje na jedné polovině obrazovky prohlížet pořízené fotky, zatímco hledáček fotoaparátu je stale aktivní ve druhé polovině displeje. Díky režimu jedné ruky dosáhne na všechny funkce fotoaparátu jednou rukou i dítě.

Nejpopulárnější

To Top