IT

Acer uvádí zbrusu nový Swift 7 s kompaktní konstrukcí a neuvěřitelně tenkými rámečky okolo displeje

Společnost Acer představila neuvěřitelně tenký a lehký Swift 7 (SF714-52T) s novým prémiovým šasi, které osvobozuje displej. Ze 14″ Swift 7, který získal ocenění CES 2019 Innovation Award, činí jeho mimořádně úzké okraje prakticky bezrámečkový a poskytují mu působivý 92% poměr velikosti obrazovky k tělu. Swift 7, který využívá operační systém Windows 10, je také lehký jako pírko – často cestující profesionálové budou mít z jeho hmotnosti pouhých 890 g radost, protože jeho přítomnost při přenášení v kufříku či malé brašně téměř nepocítí.

„Acer Swift 7 dosahuje rovnováhy mezi uměním a technologiemi, a přitom posouvá konstrukci ultrapřenosných počítačů do nových sfér“ řekl Jerry Hou, generální ředitel divize Consumer Notebooks, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Díky úžasnému 92% poměru velikosti displeje k tělu mohou být zákazníci produktivnější, protože je notebook kompaktnější, tenčí a lehčí, takže jej při přenášení po celý den a během služebních cest sotva ucítí.“

„Navrhli jsme nejnovější procesory Intel Core osmé generace tak, aby byly kompletní platformou s výkonem umožňujícím bohaté zážitky a energetickou efektivitou prodlužující výdrž na baterii, to vše v provedení bez ventilátorů“ řekl Chris Walker, vice prezident divize Client Computing ve společnosti Intel. „Je vzrušující spolupracovat s Acerem na inovacích, které jsou k vidění u nového notebooku Acer Swift 7.“

Mimořádně kompaktní konstrukce s úžasným 92% poměrem velikosti obrazovky k tělu

Díky neuvěřitelnému designu a technickým pokrokům pojmul přepracovaný Swift 7 nejnovější technologie do šasi, které je výrazně menší než u předchůdce. Může se pochlubit čtyřmi úzkými okraji okolo displeje širokými pouhých 2,57 mm[i], což dramaticky snižuje šířku i hloubku notebooku na pouhých 317,9 × 191,5 mm pro podmanivý, téměř přes celou plochu rozprostřený obraz. Stejně jako jeho předchůdce zůstává Swift 7 (SF714-52T) neuvěřitelně tenký a lehký, má tloušťku pod 1 cm (9,95 mm) a váží méně než 1 kg (890 g).

Swift 7 je neuvěřitelně tenký a lehký, ale přesto odolný. Je navržen pro časté přenášení, vyrobený ze slitin hořčíku s lithiem a hořčíku s hliníkem. Tyto materiály jsou dvakrát až třikrát pevnější než standardní hliníkové slitiny o stejné tloušťce, ale přitom o až od 20 do 35 % lehčí, aby udržely hmotnost notebooku pod 1 kg. Kromě toho Acer použil mikroobloukovou oxidační povrchovou úpravu k tomu, aby na notebooku vytvořil povrch s elegantním materiálem připomínajícím keramiku.

14″ dotykový Full HD 1 920 × 1 080 px displej s technologií IPS[ii] umožňuje hladké dotykové interakce a poskytuje živý a křišťálově čistý obraz. Swift 7 přináší díky pokročilému displeji podmanivé zážitky, může se pochlubit 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a 72% NTSC či jasem 300 nitů. Navíc je díky sklu Corning® Gorilla® Glass 6 extrémně odolný.

 

Výkon s celodenní výdrží na baterii

Swift 7 je poháněn nejnovějším procesorem Intel® Core™ i7-8500Y osmé generace, který přináší špičkový výkon pro surfování na webových stránkách, produktivní práci s prezentacemi a tabulkami, a dokonce i pro náročné nástroje pro tvůrce obsahu, přičemž se může pochlubit bezventilátorovou konstrukcí. Díky kapacitě rychlého PCIe SSD úložiště až 512 GB lze ukládat a mít rychlý přístup k velkému množství souborů a s 16 GB paměti LPDDR3 RAM mohou uživatelé hladce pracovat s více aplikacemi najednou. A díky 10hodinové1 výdrži na baterii mohou uživatelé svůj Swift 7 využívat až do večera.

 

 

Připojení přes Thunderbolt 3 a pokročilá Wi-Fi

Uživatelé mají mnohem větší možnosti díky dvěma portům USB-C podporujícím jak rozhraní USB 3.1 Gen2, tak Thunderbolt™ 3 pro vysokorychlostní až 40Gb/s přenosy při současném napájení notebooku a připojení k jakémukoli displeji. Display Port 1.2 poskytuje datové přenosy rychlostí až 10 Gb/s a podporuje monitory s vysokým rozlišením i rychlé nabíjení externích zařízení. Připojení k internetu je s Acer Swift 7 spolehlivé a mimořádně rychlé díky Intel Wireless-AC Wi-Fi poskytující až gigabitové přenosové rychlosti a podporou technologie 2×2 MU-MIMO. Periferní zařízení lze připojit i prostřednictvím rozhraní Bluetooth 5.0, zatímco kombinovaný konektor pro sluchátka a reproduktory zajišťuje čistý a ostrý zvuk.

 

Intuitivní funkce pro výjimečné zážitky

Design notebooku Swift 7 nabízí profesionálům, kteří často cestují letadlem, výjimečné zážitky. Chiclet klávesnice má standardně umístěné klávesy a umožňuje uživatelům psát dokumenty s minimálními chybami. Klávesnice také poskytuje zdvih 1,1 mm a jasnou zpětnou vazbu. Navíc je i podsvícená, takže se na ní píše pohodlně i za zhoršených světelných podmínek.

Corning Gorilla Glass touchpad je přesný a citlivý jak při ovládání kurzoru, tak při posouvání stránky. Tento skleněný touchpad má také integrováno tlačítko, podporuje gesta s více dotyky současně a citlivé fyzické kliknutí. Navíc slouží zapínací tlačítko notebooku i jako čtečka otisků prstů, takže jím mohou uživatelé zařízení zapnout a současně využívat bezpečnějšího Windows Hello přihlašování bez hesla.

Nový Swift 7 je vybaven webkamerou pro webchaty a záznam videa, která se otvírá stiskem. Kameru lze mít neustále v uzavřené poloze, aby se zabránilo jejímu nechtěnému použití a bylo chráněno vaše soukromí. Kamera má šířku záběru 55°a může se pochlubit vysokým dynamickým rozsahem (HDR), aby poskytla snímky s širšími úhly pohledu a zabrala tak i skupiny.

[i] Vztahuje se na vzdálenost mezi aktivní plochou displeje a krytem. Včetně krytu je šířka pravého a levého rámečku 4,27 mm.
[ii] Všechny značky a názvy produktů uvedené v tomto dokumentu jsou ochrannými známkami příslušných společností a používají se pouze k popisu nebo identifikaci produktů

Nejpopulárnější

To Top