IT

Acer uvádí dva odolné 12″ Chromebooky pro používání v učebnách

Společnost Acer dnes na veletrhu BETT Show představila své první 12″ Chromebooky určené pro studenty a zákazníky ze vzdělávacího sektoru, Acer Chromebook Spin 512 a Acer Chromebook 512. Nové Chromebooky se mohou pochlubit poměrem stran 3:2, který je podobný jako poměr stran v knihách, mobilních médiích či jako přo používání pera a papíru.

360° panty konvertibilního modelu Acer Chromebook Spin 512 (R851TN) umožňují studentům využívat displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2, 3 ve čtyřech režimech: notebook, tablet, displej a stan. Přiložený dokovatelný EMR (Eletro-magnetic Resonance) stylus umožňuje přirozené vytváření poznámek a skicování, přičemž jej lze pohodlně vložit do připraveného slotu v zařízení. Acer Chromebook 512 (C851/C851T) se může pochlubit tradiční notebookovou konstrukcí bez nebo s možností dotykového ovládání.

„Nové Chromebooky Acer Chromebook 512 a Spin 512 jsou vybaveny displejem s poměrem stran 3:2, takže studenti budou mít větší pracovní plochu pro vzájemnou spolupráci, výzkum a práci na projektech pro vzdělávání a úspěchy,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Commercial and Detachable Notebooks, IT Products Business ve společnosti Acer. „Díky odolným konstrukcím a unikátní výbavě, jako je dvojice webových kamer, displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2,3  a klávesnice uzpůsobená pro dětské ruce, odolají tyto nové Chromebooky Acer ještě většímu množství nástrah, které jsou ve vzdělávacím prostředí běžné.“

Vyšší displej, výkon a další doplňky zvyšující produktivitu

Nové displeje Chromeboků Acer se mohou pochlubit poměrem stran 3:2 zvyšujícím produktivitu práce pro 18 % více prostoru na výšku v porovnání s obdobně širokým displejem s poměrem stran 16:9. Výsledkem je, že studenti na displeji uvidí více textu, mapy, fotografie a školní úlohy v jediném zobrazení. 12″ HD+ displeje mají rozlišení 1 366 × 912 px a využívají technologii IPS4. Navíc díky vyššímu displeji snáze uvidí více obsahu a budou si moci přečíst celé webové stránky odshora dolů.

Tyto Chromebooky Acer díky čtyřjádrovému procesoru osmé generace Intel® Pentium® Silver N5000 nebo čtyřjádrovému Intel® Celeron® N4100 rychle nabíhají pro efektivnější práci studentů a potřebují méně energie, přitom poskytují více výkonu. Graficky náročné projekty budou v učebnách plynulejší a rychle reagující software udrží krok s pozorností studentů. Kromě toho nabízí Chromebook 512 dvoujádrový procesor Intel® Celeron® N4000.

Acer Chromebook 512 lze otevřít do plného úhlu 180°, aby ležel naplocho na stole pro sdílení s ostatními studenty během výuky či pro školní projekty. Navíc má Chromebook 512 mechanicky ukotvené klávesy, které se obtížně vyjímají, díky čemuž se tento Chromebook skvěle hodí do sdílených prostředí školních tříd.

Acer Chromebook Spin 512 je vybaven 8Mpx do prostoru směřující kamerou na víku, zatímco verze s klasickou konstrukcí má volitelnou 5Mpx kameru, takže studenti mohou zachycovat vysoce kvalitní obrázky a videa pro své školní projekty. Studenti také mohou pro spojení s ostatními během videohovorů a Google Hangoutů využívat webkameru Acer HD nacházející se nad displejem.

Odolnost na armádní úrovni; splňují bezpečnostní normy pro hračky

Nový Acer Chromebook Spin 512 i Chromebook 512 splňují nejpřísnější vojenské standardy MIL-STD 810G, takže odolají pádu z výšky až 122 cm a zvládnou až 60kg zátěž směřující dolů, a to díky zesílené konstrukci a nárazníku tlumícímu nárazy. Kromě toho byly tyto nové Chromebooky Acer navrženy pro používání mladšími dětmi; byly certifikovány tak, aby splňovaly dvojici předních bezpečnostních standardů pro hračky: ASTM F963-16 a UL/IEC 60950-1.

Klávesnice je odolná vůči polití vodou. Odtokový systém odvádí vodu pryč od vnitřních komponent do spodní části šasi a poskytuje tak ochranu proti polití vodou o objemu až 330 ml. Kromě toho je klávesnice snadno servisovatelná lokálním IT oddělením a touchpad je odolný vůči vlhkosti.

Dotykový displej notebooku Acer Chromebook Spin 512 je překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass2, 3, které je jak odolné vůči poškrábání, tak vůči bakteriím. Ideální pro studenty, kteří Chromebook mezi sebou sdílí nebo jej v průběhu dne využívají v různých prostředích.

Možnosti připojení

Studenti se mohou připojit k internetu prostřednictvím Intel Wireless-AC 2×2 802.11ac MU-MIMO pro rychlé a spolehlivé gigabitové Wi-Fi připojení. MU-MIMO je standard, který nabízí vyšší přenosové rychlosti a poradí si s vícero připojenými zařízeními najednou.

Periferní zařízení lze připojit přes Bluetooth 5.0 nebo do dvou portů USB 3.1 Type-C Gen 1, které lze využít k nabíjení Chromebooku i jiných produktů, rychlému až 5Gb/s přenosu dat a připojení externího monitoru. Acer Chromebooky jsou také vybaveny dvěma porty USB 3.0.

Chromebook Spin 512 se promění do čtyř režimů pro výuku kdekoli

Chromebook Spin 512 je vybaven panty, které umožňují přetočení jeho víka o 360° a využívání Chromebooku ve čtyřech režimech. Patří mezi ně režim tablet pro čtení digitálních učebnic, notebook pro psaní na klávesnici, režim displej pro přesun obrazovky blíže k očím a režim stan pro sledování videí, prezentace a vzájemnou spolupráci. Čtyři režimy použití těží z 8Mpx kamery s automatickým zaostřováním směřující do okolí a klasické HDR webkamery s velkou 88° šířkou záběru.

Chromebook Spin 512 obsahuje dokovatelný Wacom EMR stylus, který studentům umožňuje vytvářet poznámky, tvořit projekty, zachycovat nápady a komunikovat s aplikacemi a webovými stránkami snadno a přirozeně. Chcete-li jej uchovávat v bezpečí, stačí stylus pohodlně uložit do připraveného slotu.

Dlouhá až 12hodinová výdrž na baterii

Acer Chromebook Spin 512 i Chromebook 512 se mohou pochlubit dlouhou, až 12hodinovou5 výdrží na baterii, což stačí na několik dní používání v učebně nebo pro podporu studentů v 1:1 programech od rána do večera.

Snadné nasazení, správa a zabezpečení; podpora Google Play

IT správci mohou snadno provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a politiky a další možnosti díky na webu založené správě6, s níž se Chromebooky snadno nasazují i spravují. Uchycení pro zámky Kensington umožňují zajištění Chromebooků proti krádeži například v laboratořích.

Studenti budou neustále v bezpečí, protože je systém Chrome OS automaticky aktualizován a chráněn před neustále se měnícími online hrozbami, jako jsou viry a malware. Rodiče mohou do Chromebooků nainstalovat aplikaci Family Link, která usnadňuje nasazení základních digitálních pravidel pro jejich děti zkoumající internet. Rodiče mohou nastavit denní časové limity obrazovky, přizpůsobit seznam webových stránek a aplikací, které jejich děti mohou používat, a dokonce i spravovat účet Google svého dítěte a v případě potřeby v Chromebooku vzdáleně uzamknout sledované účty.

Zařízení Acer s operačním systémem Chrome OS podporují přihlášení více uživatelů, takže se každý student může jednoduše přihlásit ke svému jedinečnému účtu, aby zajistil, že jeho projekt, Gmail a další informace zůstanou v bezpečí, i když dojde ke ztrátě či krádeži Chromebooku. Uložení na Disku Google7 chrání soubory, dokumenty a fotografie bezpečně uložené v cloudu a zajišťuje, že je k dispozici vždy nejnovější verze.

Nastavení usnadnění přístupu se synchronizují v jakémkoli zařízení s operačním systémem Chrome OS tak, aby studenti mohli přecházet mezi sdílenými zařízeními nebo se přihlásit doma pomocí svého účtu Gmail for Education a automaticky si nastavení přístupu aktualizovat. Také tyto nové Chromebooky plně podporují Google Play™, takže studenti budou mít přístup k Android a webovým Chrome aplikacím pro výuku, výzkum, zábavu a další činnosti.

Acer na veletrhu BETT Show vystavuje od 23. do 26. ledna na stánku B100 v hale N1-19, kde budou nové modely Acer Chromebook 512 a Spin 512 vystaveny.

Cena a dostupnost

Tyto nové Chromebooky Acer budou v oblasti EMEA pro firemní zákazníky a zákazníky z oblasti vzdělávání k dispozici buď se 32 nebo 64GB eMMC úložiště a se 4 nebo 8 GB paměti RAM, a to ve druhém čtvrtletí 2019.

Nejpopulárnější

To Top