IT

Acer Swift 5 je nejtenčím 15,6″ notebookem na světě

Společnost Acer oznámila ceny a dostupnost Swift 5 (SF515-51T), nejlehčího notebooku na světě s 15,6″ displejem[i]. Byl navržen pro náročné uživatele hledající počítač, jaký jim budou ostatní závidět. Swift 5 jim nabídne výjimečný výkon v elegantním těle, které váží méně než jeden kilogram (990 g).

Swift 5 (SF515-51T) pohání nejnovější procesory Intel™ Core® i7-8565U a Core i5-8265U osmé generace, aby poskytl vysoký výkon s rychlou odezvou a až 10hodinovou[ii] výdrž na baterii pro celodenní produktivní práci. Nový Swift 5, na kterém běží operační systém Windows 10, je stroj s velkým displejem pro vysokou produktivitu práce.

„Společnost Acer neustále vyvíjí nové způsoby, jak navrhnout tenké a lehké konstrukce notebooků vybavené nejnovějšími technologiemi a špičkovými funkcemi,“ řekl Jerry Hou, generální ředitel divize spotřebitelských notebooků, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Nový špičkový Swift 5 s hmotností pod jeden kilogram přináší to nejlepší v mimořádně snadno přenosném notebooku: elegantní tělo, stylový design a tenké rámečky v kombinaci s vynikajícím výkonem i výdrží na baterii.“

„Nejnovější procesory Intel Core 8. generace nastavily pro mobilní výpočetní techniku nový standard s úžasně rychlou gigabitovou Wi-Fi v kombinaci s ještě vyšším výkonem procesorů Intel, dlouhou výdrží na baterii a pohodlnějším hlasovými i dotykovými interakcemi,“ řekl Chris Walker, viceprezident skupiny pro klientské počítače a generální ředitel mobilní klientské platformy ve společnosti Intel. „Se společností Acer jsme úzce spolupracovali na tom, abychom mohli s těmito nejnovějšími modely Swift přivést k životu nové úrovně výkonu a konektivity.“

„Společnost Acer i nadále drží vedoucí pozici v inovacích s modelem Swift 5, počítačem s operačním systémem Windows 10, který se může pochlubit spoustou výkonu v elegantním, lehkém a mimořádně tenkém provedení,“ řekl Paul Donovan, viceprezident divize Partner and Device Solutions, společnost Microsoft Corp. „Swift 5 přináší vynikající výdrž na baterii, skvělou přenositelnost a snadné přihlašování bez hesla s Windows Hello pro ty, kdo jsou neustále na cestách, ať už za pracovními či osobními účely.“

Prvotřídní konstrukce notebooku Swift 5 využívá horní a spodní kryty, které jsou vyrobeny ze slitiny hořčíku a lithia pro tenčí design, přičemž současně zajišťují vyšší odolnost bez ohýbání či zkroucení. Opěrka pro dlaně ze slitiny hořčíku a hliníku se stará o mimořádnou odolnost základy při používání klávesnice a touchpadu. Tenké tělo má tloušťku pouhých 15,9 mm, a přesto na něm najdete čtečku otisků prstů, která podporuje Windows Hello, aby se mohli uživatelé rychleji přihlásit ke svým účtům a zachovali své zařízení lépe zabezpečené.

Kromě rychlých procesorů Intel Core se může Acer Swift 5 pochlubit až 16 GB paměti DDR4 SDRAM a až 1TB NVMe PCIe SSD pro rychlé bootování a přístup k souborům. Uživatelé mohou díky klávesnici s LED podsvícením využívat maximum z výkonu systému a dlouhé výdrže na baterii i ve večerních hodinách.

Dotykový Full HD 1 920 × 1 080 IPS1 displej se může pochlubit mimořádně úzkými rámečky s šířkou pouhých 5,87 mm, které přináší neuvěřitelný 87,6% poměr obrazovky k tělu pro úchvatné zážitky ze sledování obrazu. Široké pozorovací úhly usnadňují sledování streamovaného obsahu s přáteli a kolegy. Acer BluelightShield snižuje míru vyzařování modrého světla při práci v noci, zatímco technologie Acer Color Intelligence™ dynamicky v reálném čase upravuje gamu a sytost barev pro optimální barvy a jas obrazovky. Navíc technologie Acer TrueHarmony a optimalizované Dolby Audio zajišťují vysoce kvalitní zvuk prostřednictvím dvojice stereo reproduktorů.

Uživatelé mají k dispozici rychlé a spolehlivé Wi-Fi připojení s podporou 2×2 802.11ac pro výkon bezdrátového gigabitu. Také portová výbava je bohatá. Swift 5 se může pochlubit portem USB 3.1 typ C Gen-2 pro vysokorychlostní 10Gb/s přenosy dat, který podporuje funkci Power Delivery a obsahuje výstup na monitor. Dále je Swift 5 vybaven dvěma porty USB 3.1 typ A (jeden s funkcí nabíjení jiných zařízení i při vypnutém notebooku) a portem HDMI.

Acer Swift 5 se 14″ displejem a nejnovějšími procesory Intel Core

Acer aktualizoval svůj ultrapřenosný 14″ Swift 5 (SF514-53T) o nejnovější procesory Intel Core pro navýšení výkonu i prodloužení výdrže na baterii. Nyní 14″ Swift 5 využívá nové procesory Intel Core i7-8565U a Intel Core i5-8265U a nabízí tak výjimečně svižný chod s rychlou odezvu při až 8hodinové4 výdrži na baterii aby mohli být uživatelé ještě produktivnější.

Elegantní tělo notebooku Swift 5 (SF514-53T) vybaveného 14″ Full HD displejem váží pouhých 970 g a je tenké pouhých 14,9 mm, což z tohoto notebooků dělá ideální zařízení pro uživatele, kteří jsou stále na cestách. Může se pochlubit podobnou konstrukcí jako 15,6″ model, je stejně jako on mimořádně lehký a robustní – s vrchním i spodním krytem ze slitiny hliníku a lithia a opěrky rukou ze slitiny hliníku a hořčíku. Dotykový Full HD IPS1 displej je obklopen rámečky úzkými pouhých 9,32 mm, takže uživatelé získají z toho, co je na displeji maximum.

Uživatelé mohou zůstat v kontaktu se světem díky gigabitovému 2×2 802.11ac připojení a rychle se přihlašovat prostřednictvím integrované čtečky otisků prstů a Windows Hello. Je vybaven nejnovějšími porty: USB 3.1 typ C Gen 1 (až 5Gb/s přenosy dat, výstup na monitor a funkce Power Delivery), dva USB 3.0 (jeden neustále napájený) a HDMI pro snadné připojení myši a ostatních zařízení.

Rodinu notebooků Swift 3 obohatí konfigurace se 4G LTE připojením

Řada Swift 3 byla aktualizována, aby zahrnovala nové modely se 13,3″ a 14″ displeji obklopené tenčími rámečky, s elegantními hliníkovými těly, které lze otevřít až do úhlu 180°, a s nejnovějšími technologiemi pro vysoký výkon i bohaté možnosti připojení.

Swift 3 (SF313-51) je nekompromisním 13,3″ notebookem pro produktivní práci na cestách díky svému 13,3″ Full HD 1 920 × 1 080 px displeji a volitelnému 4G LTE připojení v superlehkém 1,3kg těle, které má tloušťku pouhých 15,9 mm. 4G LTE poskytuje připojení k internetu, které máte k dispozici neustále, i když není poblíž žádná Wi-Fi. Pokud ale je, mohou se k ní uživatelé připojit prostřednictvím rychlého a spolehlivého 2×2 802.11ac Wi-Fi připojení. Tento notebook je poháněn procesory Intel Core a poskytuje jak plně dostačující výkon, tak až 13hodinovou4 výdrž na baterii. Navíc pro ještě rychlejší odezvu nabízí až 8 GB paměti DDR4 RAM a až 512GB NVMe PCIe SSD.

Acer také těm, kdo chtějí větší displej, nabízí pro práci, studium či zábavu dva modely Swift 3 se 14″ displejem v tenkém těle.

Swift 3 (SF314-55/SF314-55G) se může pochlubit 14″ Full HD displejem, tělem s hmotností 1,4 kg a tloušťkou jen 14,9 mm, přičemž mají postranní rámečky jeho displeje šířku pouhých 6,1 mm. Pohání jej procesory Intel Core i7-8565U/i5-8265U/i3-8145U z nejnovější 8. generace Intel Core, je osazen až 8 GB paměti DDR4 RAM a až 512GB PCIe NVMe SSD a poskytne 12hodinovou4 výdrž na baterii. Navíc nabízí možnost konfigurace s dedikovanou grafikou kartou NVIDIA® GeForce® MX150, takže uživatelé mají dostatek výkonu potřebného pro náročnější úlohy, jako je střih videa nebo občasné hraní. Uživatelé se mohou připojit k bezdrátové síti prostřednictvím gigabitové 2×2 802.11ac Wi-Fi a využívat systémový port USB 3.1 typ C Gen 2 pro vysokorychlostní 10Gb/s přenosy dat, který nabídne také funkci Power Delivery, stejně jako výstup na monitor.

Swift 3 (SF314-56/SF-314-56G) nabízí tentýž 14″ Full HD displej a procesory i grafiky jako Swift 3 (SF314-55), ale v mírně větším těle, ve kterém je prostor pro pevný disk, což uvítají mobilní uživatelé, kteří na cestách vyžadují spoustu diskového prostoru. Může se také pochlubit extra velkým touchpadem typicky vídaným u notebooků s 15,6″ displejem. Swift 3 (SF314-56) je také vybaven celou řadou portů včetně USB 3.1 typ C Gen-2 pro vysokorychlostní 10Gb/s přenosy dat.

Cena a dostupnost

Notebook Acer Swift 5 s 15,6″ displejem (SF515-51T) bude v oblasti EMEA k dispozici v listopadu za ceny od 1 099 €.

Notebook Acer Swift 5 se 14″ (SF514-53T) bude v oblasti EMEA k dispozici v září za ceny od 999 $.

Notebook Acer Swift 3 se 13,3″ displejem (SF313-51) bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za ceny od 799 €.

Notebooky Acer Swift 3 se 14″ displeji (SF314-55 a SF314-56) budou v oblasti EMEA k dispozici v lednu 2019 za ceny od 799 €.

[i] Na základě interního průzkumu společnosti Acer z 27. srpna 2016 týkajícího se kokurenčních konstrukcí notebooků s operačním systémem Windows nebo OS X, které jsou na trhu k dispozici.
[ii] Uvedená výdrž na baterii vychází z testu produktivity MobileMark 2014® se zapnutou Wi-Fi. Podrobné informace o testování MobileMark 2014 jsou k dispozici na stránkách www.bapco.com. Udávaná výdrž na baterii slouží pouze pro účely srovnání. Skutečná se liší v závislosti na konkrétním modelu, konfiguraci, spuštěných aplikacích, nastavení správy napájení, provozních podmínkách a využívaných funkcích. Maximální kapacita baterie klesá s časem a četností používání.

Nejpopulárnější

To Top