IT

Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o dva nové odolné prémiové podnikové modely

Společnost Acer dnes představila dva nové prémiové chromebooky, Acer Chromebook 715 a Acer Chromebook 714, které byly navrženy k tomu, aby pomohly zaměstnancům pracovat v cloudu bezpečněji a efektivněji. Oba se mohou pochlubit prvotřídním celohliníkovým tělem, které jim poskytuje odolnost na armádní úrovni (U.S. MIL-STD 810G[i]). Také jsou vybaveny integrovanou čtečkou otisků prstů a mají certifikát Citrix-Ready.

Oba nové chromebooky Acer navíc zaměstnancům pracujícím v cloudu poskytují funkce pro dosažení vyšší produktivity, které jim pomohou pracovat efektivněji, ať už jde o Full HD displeje, procesory Intel® Core™ až osmé generace pro mimořádný mobilní výkon, nebo o až 12hodinovou výdrž na baterii[ii].

„Vybavení nejnovějších chromebooků Acer prvotřídním odolným tělem a integrovanou čtečkou otisků prstů zvyšuje míru zabezpečení a spolehlivosti těchto zařízení,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Product Business, společnost Acer Inc. „Všechny typy zaměstnanců — ať už v podnikové kanceláři, malé firmě nebo ve vzdělávacím prostředí, potřebují spolehlivé a výkonné počítače, které pomáhají chránit jejich data, dobře fungovat a skvěle vypadat. Nové chromebooky Acer tyto požadavky splní.“

Prvotřídní ochrana: odolná hliníková konstrukce, čtečka otisků prstů

Nový Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 se může pochlubit odolným celohliníkovým nárazuvzdorným tělem, které skvěle vypadá na recepci a zapůsobí na zákazníka, stejně jako na cestách se zaměstnanci, kteří navštěvují klienty. Vyztužená konstrukce poskytuje ochranu na armádní úrovni (U.S. MIL-STD 810G compliant1), takže zvládne pády z výšky až 122 cm a vydrží až 60kg zatížení směrem dolů. Eloxované hliníkové šasi odolá každodennímu opotřebovávání, promáčknutí a ohybu a chrání před poškrábáním a korozí, aby byl zachován špičkový vzhled i příjemný pocit na dotek.

Corning® Gorilla® Glass touchpad umožňuje hladké ovládání aplikací, webových stránek i práci na projektech. Navíc je vybaven funkcí kliknutí kdekoli na ploše a je také odolný vůči poškrábání a vlhkosti.

Pro další ochranu je Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 vybaven integrovanou čtečkou otisků prstů umístěnou vedle klávesnice. Snímač otisků prstů, který je ideální pro sdílená prostředí, zaměstnancům umožňuje rychlé a bezpečně odemknutí zařízení a jeho sdílení se spolupracovníky.

Nové chromebooky Acer mají certifikát Citrix Ready a jsou tak plně kompatibilní s řešeními Citrix, která podporují mobilitu podnikání, sítě a cloudové platformy.

Acer Chromebook 715 – první chromebook s numerickým blokem pro snadné zadávání čísel

Nový Acer Chromebook 715 je prvním chromebookem na trhu vybavený samostatným numerickým blokem. Velký displej poskytuje dostatek prostoru pro klávesnici, což potěší především pracovníky v oblasti prodeje, financí a služeb – stejně jako ve vědě, technologii, strojírenství a matematice (STEM), kteří budu moci efektivněji zadávat data. Kromě toho má Acer Chromebook 715 také podsvícenou klávesnici, takže produktivní práce může pokračovat i za špatných světelných podmínek.

15,6″ IPS[iii] displej umožňuje prohlížení více aplikací a karet v živém rozlišení Full HD 1 920 × 1 080 px. Acer Chromebook 715 bude k dispozici jak s dotykovým displejem, tak se standardním.

Acer Chromebook 714 vybavený 14″ displejem s úzkými rámečky

Zaměstnanci pracující na dálku u notebooku Acer Chromebook 714 ocení kompaktní konstrukci a podmanivý 14″ Full HD displej. Rámečky jsou úzké pouhých 6,18 mm, čímž se zmenšila celá konstrukce, přičemž byl zachován jasný a živý obraz. Stejně jako Acer Chromebook 715 je i Acer Chromebook 714 vybaven displej s technologií IPS3 a bude k dispozici s dotykovým ovládáním i bez něj.

Celodenní výdrž na baterii a vyšší výkon

Nové Chromebooky 715 a 714 poskytují špičkovou2 výdrž na baterii až 12 hodin, takže mohou být využívány pro produktivní práci po celý den na cestách nebo v prostředích pro styk se zákazníky. Oba modely mohou být osazeny celou škálou procesorů včetně modelů Intel Core i5 a Core i3, stejně jako Intel® Celeron® a Intel® Pentium® Gold.

Ve spojení se světem

Nové chromebooky Acer mají na každé straně port USB 3.1 typ C, takže k nim lze připojit jiné zařízení, nebo je lze nabíjet z nejpohodlněji přístupné strany. Porty lze využít pro rychlý přenos dat, připojení k externímu monitoru/televizoru i pro nabíjení jiných zařízení. Oba nové chromebooky Acer jsou také vybaveny portem USB 3.0 a čtečkou karet MicroSD.

Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714 poskytuje rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení k síti prostřednictvím dvoupásmové 2×2 Wi-Fi 802.11ac/a/b/g/n, zatímco rozhraní Bluetooth 4.2 poskytuje pohodlné připojení periferních zařízení.

Volitelnou dokovací stanici Acer USB-Type-C Dock lze k novým chromebookům Acer Chromebook 715 a 714 připojit prostřednictvím jediného kabelu. S ní se tyto chromebooky promění ve výkonné pracovní stanice, ke kterým lze připojit externí monitory, tiskárny a další zařízení. Tato pohodlná a kompaktní dokovací stanice umožňuje vysokorychlostní přenos videa, zvuku i dat a zachovává na pracovním stole či pracovním prostoru pořádek bez překážející změni kabelů.

Rychlost, jednoduchost a zabezpečení operačního systému Chrome OS

Nové chromebooky Acer fungují dobře s řešením Chrome Enterprise od Google, které podnikům pomáhá spravovat zařízení v požadovaném rozsahu. To je ideální pro celou řadu podnikatelských prostředí včetně těch, kde zaměstnanci sdílejí zařízení mezi sebou a jsou mobilní – například v oblasti zdravotní péče a maloobchodu. Chrome Enterprise pomáhá pro zaměstnance pracující v cloudu vytvářet zabezpečené a produktivní prostředí.

IT oddělení ocení komplexní integrované zabezpečení, které je součástí Chrome Enterprise. IT správci zjistí, že je snadné kontrolovat aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a zásady či jiné funkce, a to díky webové správě, díky níž se chromebooky Acer snadno nasazují a spravují, což zlepšuje jejich využitelnost a snižuje celkové náklady na jejich vlastnictví (TCO).

Uživatelé budou mít přístup k nejnovějším aplikacím Chrome a milionům aplikací pro Android ať už pro produktivní práci, připojení, služby či další. Oba nové chromebooky, Acer Chromebook 715 i Acer Chromebook 714, plně podporují Android aplikace dostupné na Google Play.

Tyto nové chromebooky Acer se nejenže snadno ovládají, ale také jednoduše sdílí mezi zaměstnanci, studenty a dalšími lidmi. Přihlášení ke Google účtu umožňuje přístup ke službám Gmail, Dokumenty Google, aplikacím, rozšířením, záložkám a dalším funkcím. Chromebooky využívají platformu Chrome OS od Google, která se automaticky aktualizuje a využívá více úrovní zabezpečení, aby byla chráněna před neustále měnícími se online hrozbami.

Cena a dostupnost

Acer Chromebook 715 bude k dispozici s 8 GB nebo 16 GB paměti DDR4 SDRAM a buď s 32GB, 64GB nebo 128GB eMMC úložištěm. V oblasti EMEA bude k dispozici v červnu za cenu od 599 €.

Acer Chromebook 714 bude k dispozici s 8 GB nebo 16 GB paměti DDR4 SDRAM a buď s 32GB, 64GB nebo 128GB eMMC úložištěm. V oblasti EMEA bude k dispozici v červnu za cenu od 549 €. Přesné parametry, ceny a dostupnost se mohou lišit v závislosti na zemi prodeje.


[i] Testováno kvalifikovanými laboratořemi třetích stran pro určité testovací procedury dle MIL-STD 810G (říjen 2008) pro prostředí, která zahrnují vysoké a nízké teploty, vlhkost, vibrace, mechanické otřesy při pádech, déšť, prach a písek.

[ii] Uvedená výdrž na baterii vychází z testu Google power_LoadTest pro nedotykový model. (http://www.chromium.org/chromium-os/testing/power-testing). Skutečná výdrž se může lišit v závislosti na konkrétním modelu, konfiguraci, spuštěných aplikacích, nastavení správy napájení, provozních podmínkách a využívaných funkcích.

[iii] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a používají se výhradně k popisu nebo identifikaci produktů.

Nejpopulárnější

To Top