IT

Acer přináší celou řadu Chromebooků pro rodinu, zábavu i produktivní práci

Společnost Acer dnes představila čtyři nové Chromebooky, které poskytují výkon, snadnou přenositelnost a výbornou výdrž na baterii, kterou dnešní rodiny, studenti a majitelé malých podniků u Chromebooku potřebují.

„Dnes nabízíme čtyři nové Chromebooky ve třech velikostech, takže uživatelé dostanou Acer Chromebook s tou správnou velikostí displeje, funkcemi a technologiemi, které budou vyhovovat jejich životním potřebám,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooky, IT Products Business, společnost Acer. „Chromebooky se dostaly daleko z původního slibu, že se uživatelé počítačů připojí k internetu rychlým, bezpečným a snadno spravovatelným způsobem. Nyní Chromebooky uživatelům umožňují přístup k aplikacím, které jim pomáhají ve všech aspektech jejich dne, od sestavování rozpočtu, komunikace s ostatními, zábavy až po péči o podnikání.“

Dva Chromebooky s velkými matnými displeji pro maximální produktivitu práce

Dvojice nových Chromebooků od společnosti Acer s velkými displeji zvyšuje produktivitu v různých prostředích. Na novém Acer Chromebook 315 (CB315-3H/3HT) i Acer Chromebook 314 (CB314-1H/1HT) si můžete vychutnat obraz i za jasných světelných podmínek díky jejich antireflexním displejům, které poskytují ostrý a čitelný text, stejně jako živá, jasná videa i fotografie.

Obrovský 15,6″ displej modelu Acer Chromebook 315 i velký 14″ displej modelu Acer Chromebook 314 je k dispozici s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 px) a využívá technologii IPS[i] s širokými pozorovacími úhly v modelech s i bez dotykového ovládání. Tyto nové Chromebooky se mohou pochlubit novým designem s tenkými rámečky obklopujícími jejich velké displeje, díky čemuž je obraz ještě živější a působivější.

Kromě toho je Acer Chromebook 315 vybaven samostatnou numerickou klávesnicí, což z něj dělá skvělou volbu pro volnonožce i majitele malých podniků, kteří chtějí využívat zabezpečený systém k online připojení pro své finanční transakce, jako jsou platby vyúčtování, sledování účtu a další.

Dvojice kompaktních 11,6″ Chromebooků přináší výkon i snadnou přenositelnost

Uživatelé, kteří chtějí kompaktnější řešení pro výlety, do školy nebo snadný pohyb po domácnosti, mají k dispozici dva nové modely 11,6″ Chromebooků, oba jsou v obou rozměrech menších, než list papíru A4 (210 × 297 mm).

Acer Chromebook Spin 311 (CP311-2H) se může pochlubit 360°konvertibilní konstrukcí, takže jeho dotykový 11,6″ displej s vysokým rozlišením lze využívat ve čtyřech různých režimech: tablet, notebook, displej a stan. To členům rodiny umožňuje využívat toto malé zařízení o hmotnosti 1,2 kg způsobem, jaký je v daném prostředí zrovna nejvhodnější.

Kromě toho je vybaven dotykovým displejem překrytým antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass[ii] , které mu poskytuje odolnost proti poškrábání a zajišťuje tak další ochranu zařízení. Toto čistší a tvrdší krycí sklo je opatřeno antimikrobiální sloučeninou, která zabraňuje růstu pachů a tvorbě skvrn způsobených mikroorganismy. Acer Chromebook Spin 311 lze zakoupit s volitelným stylusem Wacom EMR, takže rodiny mohou kreslit, dělat si poznámky a provádět další činnosti přímo na displeji.

Acer Chromebook 311 má stejnou kompaktní velikost jako jeho konvertibilní protějšek, ale využívá klasickou notebookovou konstrukci. Váží pouhých 1,06 kg, takže se snadno přenáší v tašce na knihy i v batohu. HD displej využívá technologii IPS a k dispozici je ve variantě s (CB311-9HT) a bez (CB311-9H) dotykového ovládání.

Flexibilní, rychlé připojení k periferiím a připojené k internetu

Všechny čtyři nové Chromebooky Acer jsou vybaveny dvěma porty USB 3.1 typ C Gen 1 – na každé straně jeden – pro nabíjení Chromebooku ze strany, odkud je to v danou chvíli nejpohodlnější. Porty lze také použít k nabíjení zařízení stejně jako jiných produktů, k rychlému přenosu dat a připojení HD displeje. Kromě toho má každý z nových Chromebooků navíc dva porty USB typ C, dva porty USB 3.1 a čtečku karet MicroSD pro další rozšíření kapacity úložiště.

Všechny nové Chromebooky mají webovou kameru s HD rozlišením směřující dopředu pro videochaty a Google Hangouty. Konvertibilní Acer Chromebook Spin 311 má také možnost orientovat kameru na okolní svět pro zachycení 1080p videa.

Uživatelé mohou zůstat neustále připojeni ke své síti díky gigabitové Wi-Fi Intel® a strategicky umístěné 802.11ac anténě s podporou 2×2 MU-MIMO pro rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení. Kromě toho jim rozhraní Bluetooth 5.0 poskytuje pohodlné bezdrátové připojení nejrůznějších periferií.

Výkon a dlouhá výdrž na baterii pro celodenní produktivní práci a zábavu

Všechny čtyři nové Chromebooky Acer poskytují solidní výkon po celý den pro přístup k více aplikacím a záložkám, streamování videa a další činnosti. Uživatelé mohou být neustále informováni o dění na sociálních sítích, mohou zpracovávat úkoly pro práci i školu a nakupovat online rychle a sebevědomě s pomocí těchto zařízení, a to díky nejnovějším dvoujádrovým procesorům Intel Celeron® N4000 nebo čtyřjádrovým Intel Celeron N4100. Acer Chromebook 315 také nabízí možnost procesoru Intel Pentium® Silver N5000.

Acer Chromebook 315 lze nakonfigurovat s až 128GB eMMC úložištěm a až s 8 GB dvoukanálové paměti SDRAM. Acer Chromebook 314 a Acer Chromebook Spin 311 může být nakonfigurován s až 64 GB eMMC úložištěm a 8 GB dvoukanálové paměti SDRAM. Acer Chromebook 311 nabízí až 32 GB eMMC úložiště a 4 GB dvoukanálové paměti SDRAM.

Uživatelé Chromebooků Acer si mohou být jisti, že jejich zařízení vydrží po celý den i večer, aniž by bylo nutné je dobíjet. Acer Chromebook 315 i Acer Chromebook 314 poskytují až 12,5hodinovou1 výdrž na baterii pro práci od rána až do večera. Acer Chromebook Spin 311 i Acer Chromebook 311 vydrží na baterii až 10 hodin1 pro produktivní práci po celý den.

 

Absolutně tiché chlazení

Všechny nové Chromebooky Acer jsou vybaveny bezventilátorovým chlazením, které běží zcela nehlučně, díky čemuž se tyto notebooky skvěle hodí do sdílených prostor, například do rodinné místnosti, knihovny či kavárny. Mohou se také pochlubit touchpadem odolným vůči vlhkosti, což chrání zařízení před poškozením.

Google Assistant udělá spoustu věcí, aniž byste museli použít ruce

Všechny nové Chromebooky Acer jsou vybaveny pomocníkem Google Assistant[iii], který uživatelům umožňuje udělat více věcí chytřeji a rychleji, aniž by museli použít ruce. S tímto asistentem uživatelé mohou rychle odesílat e-maily, poslouchat hudbu, přistupovat do svého kalendáře nebo ovládat chytrá domácí zařízení, a to bez přepínání obrazovek. Vše, co musí uživatelé pro spuštění asistenta udělat, je říci „Hey Google“.

Snadné nasazení, správa i zabezpečení; podpora Google Play

Chromebooky Acer podporují přihlášení více uživatelů najednou, aby data zůstala v bezpečí. Členové rodiny mohou sdílet systém a přihlašovat se ke svým unikátním účtům, aby zajistili své projekty. Gmail účty a informace jsou chráněny před zvědavýma očima, a to i v případě, že je Chromebook poškozen či odcizen. Úložiště na Disku Google[iv] chrání soubory, dokumenty a fotky bezpečně uložené v cloudu a zajišťuje, že budete mít vždy k dispozici nejnovější verzi. Operační systém Chrome OS se dokáže spustit během pouhých 8 s a také poskytuje vyšší úroveň zabezpečení díky automatickým aktualizacím, které jej chrání před neustále se měnicími online hrozbami, jako jsou viry a malware.

Nové Chromebooky Acer budou při svém uvedení podporovat Google Play, takže budou mít rodiny přístup jak aplikacím pro Android, tak pro Chrome, aby mohly Chromebooky naplno využívat pro zábavu, výuku a další činnosti.

Cena a dostupnost

Acer Chromebook 315 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 329 €.

Acer Chromebook 314 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 299 €.

Acer Chromebook Spin 311 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 329 €.

Acer Chromebook 311 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 249 €.

[i] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a využívají se výhradně k popisu nebo identifikaci produktů

[ii] Antimikrobiální sklo Corning® Gorilla® Glass nechrání uživatele ani nemá žádný přímý či předpokládaný zdravotní přínos.

[iii] Od verze Chrome OS M77

[iv] Více informací o Disku Google na Chrome zařízeních: https://support.google.com/Chromebook/answer/2703646?p=driveoffer&rd=1

Nejpopulárnější

To Top