Hry

Acer představuje notebook Predator Helios 700 s unikátní HyperDrift klávesnicí pro výkonnější chlazení

Společnost Acer dnes na globální tiskové konferenci next@acer v New Yorku odhalila dva nové herní notebooky Predator Helios. Oba Windows 10 notebooky nabízí nové technologie a inovativní konstrukce, které hráčům pomohou udržet náskok před konkurencí.

Zbrusu nový Predator Helios 700 se může pochlubit unikátní HyperDrift klávesnicí, která se posouvá dopředu a umožňuje tak zvýšit průtok vzduchu přímo přes horní část notebooku. Díky tomu mohou hráči využít výkonné komponenty na maximum. Přepracovaný Predator Helios 300 se může pochlubit elegantním moderním vzhledem a je osazen buď grafickou kartou NVIDIA® GeForce RTX 2070 s Max-Q designem nebo nejnovějšími grafikami GeForce® GTX, stále si však zachovává příznivou cenu. Skvěle se hodí pro práci s náročným úlohami, protože mu jeho špičkový hardware poskytuje výkon potřebný pro hraní her, streamování a úpravu videí i fotografií.

„Že pokračujeme v poskytování nejlepšího výkonu ve své třídě, mohou hráči vidět u řady Acer Predator Helios, která nabízí výkonné a cenově dostupné herní notebooky,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků, IT Product Business, společnost Acer Inc. „Jsou inovativní, připravené na budoucnost a spolehlivé díky pokročilým technologiím chlazení, které je udržují v chladu během intenzivních herních sezení.“

„Díky novým procesorům Intel Core deváté generace jsme udělali velký krok kupředu v poskytování prvotřídních funkcí zajišťujících vysoký výkon i funkcionalitu, které pohánějí nejlepší herní notebooky na světě,“ řekl Steven Long, viceprezident divize Sales and Marketing Group a generální ředitel divize Client Computing Group sales, společnost Intel. „Nové notebooky Predator Helios jsou skvělým příkladem řady let úzké spolupráce mezi společnostmi Acer a Intel, která pomáhá zvyšovat laťku schopností, jaké by měli hráči a tvůrci od svého notebooku očekávat.“

„Je skvělé vidět, že společnost Acer s novými modely řady Predator a Nitro nabízí takové široké portfolio herních zařízení navržených tak, aby splňovala potřeby tolika různých typů hráčů,“ řekl Mark Linton, generální ředitel divize Consumer and Device Sales společnosti Microsoft Corp. „Acer neustále inovuje a přináší uživatelům skvělé herní zážitky.“

Predator Helios 700 – extrémní výkon a netradiční design

Unikátně navržený notebook Predator Helios 700  je vybaven armádou nejlepších a nejnovějších technologií připravených k boji, mezi které patří zbrusu nový procesor Intel® Core i9 deváté generace se špičkovým přetaktovatelným výkonem, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 nebo 2070, až 64 GB paměti DDR4 a síťové řešení Killer DoubleShot Pro s Killer Wi-Fi 6 AX 1650 a E3000 — poskytuje až čtyřikrát vyšší propustnost sítě v zahlcených prostředích, než předchozí generace bezdrátových 802.11ac sítí — zatímco se spousta vysokorychlostních úložišť stará o rychlé načítání souborů. Všechen tento výkon přichází k životu na 17,3″ Full HD IPS[i] displeji s obnovovací frekvencí 144 Hz, 3ms dobou odezvy a technologií NVIDIA G-SYNC. Pětice reproduktorů a subwoofer zajišťuje, že budou hry pohlcující a poutavé s plným, realistickým zvukem.

Představujeme HyperDrift pro lepší chlazení a ergonomii

Jedna z nejzajímavějších funkcí notebooku Helios 700 je také neuvěřitelně užitečná. Jeho HyperDrift klávesnice je součástí architektury chlazení tohoto notebooku. To se skládá ze dvou Acerem navržených ventilátorů AeroBlade 3D čtvrté generace, pětice heatpipe, parní komory vapor chamber[ii] a nechybí ani technologie Acer CoolBoost. Jednoduchým posunutím klávesnice dopředu se mezi ní a displejem odkryjí další dva otvory pro přívod vzduchu, což výkonným komponentám generujícím teplo poskytne dostatečný proud vzduchu pro maximální chlazení a možnost přetaktování. Skleněný panel také poskytuje pohled na heatpipe notebooku.

HyperDrift klávesnice zlepšuje ergonomii; díky předsunutí klávesnice si mohou hráči udržet dobrou vzdálenost od 17,3″ displeje, aniž by museli zvedat ruce. Poskytuje pohodlí stolního počítače, přestože je v notebooku. Klávesnice se také může pochlubit RGB osvětlením každé klávesy zvlášť a anti-ghosting a MagForce WASD klávesami. MagForce klávesy využívají lineární spínače podobné analogovým, které se aktivují ihned po počátečním stisknutí, aby hráči měli větší kontrolu nad přesnými pohyby ve hře. Precision Touchpad je ohraničen modrým osvětlením a vybaven dvěma diskrétními tlačítky pod povrchem pro snadné klikání.

Klávesa Turbo rychle zajistí přetaktování, zatímco nová klávesa PredatorSense poskytuje okamžitý přístup k teplotám procesoru a grafického jádra, řízení otáček ventilátorů, RGB osvětlení a dalším funkcím. RGB podsvit každé klávesy zvlášť také zlepšuje online hraní společně s Predator RGB Assault-League of Legends (LoL)[iii] tím, že spojuje v průběhu bojů v LoL osvětlení klávesnice s akcí na obrazovce.

Predator Helios 300 — zvýšení laťky pro herní notebooky střední třídy

Nejprodávanější herní notebook Predator Helios 300 byl vylepšen doplněním výkonných technologií i funkcí a novým propracovaným designem. Hráči budou nejvíce nadšeni z kombinace nejnovějších procesorů Intel Core i7 deváté generace pro prvotřídní výkon a grafické karty NVIDIA GeForce RTX 2070 s Max-Q designem. Nechybí ani tlačítko Turbo pro přetaktování jediným stiskem a síťové řešení Killer DoubleShot Pro pro rychlé připojení k síti bez lagů. Díky až 32 GB paměti DDR4 2666 MHz, až dvěma PCIe NVMe SSD zapojeným v režimu RAID 0 a pevnému disku uspokojí tento výkonný stroj hráče toužící po hraní dnešních AAA titulů skutečně naplno.

Nejpozoruhodnější je však nový design notebooku. Jeho kovové tělo se nyní může pochlubit stylovými modrozelenými akcenty a podobným podsvícením klávesnice jako u jiných notebooků Predator. Úzký rámeček okolo displeje a přepracovaná klávesnice s moderně vypadajícím fontem Predator vám poskytne elegantní a nadčasový vzhled.

Helios 300 je jako jeden z prvních notebooků ve své třídě vybaven 144Hz jasným, 15,6″ nebo 17,3″ Full HD IPS1 displejem, nyní s úzkým rámečkem a s 3ms dobou odezvy s overdrive pro plynulé herní zážitky bez trhání.

Technologie chlazení inspirovaná přírodou

Udržení notebooku ve studeném chodu a se špičkovým výkonem bylo dosaženo pokročilým a efektivním návrhem chlazení, který odemkne skutečný potenciál výkonného hardwaru notebooku Helios. Nejdůležitějším předpokladem pro udržení nízké teploty je chladicí systém se dvěma ventilátory Acer AeroBlade 3D čtvrté generace. Tato nejnovější generace designu ventilátoru byla inspirována bionickou mechanikou sovího křídla, která maximalizuje proud vzduchu a minimalizuje hluk. Nové lopatky ventilátoru s tloušťkou 0,1 mm mají zoubkovaný okraj, křidélka podél spodní a horní části, stejně jako zakřivená žebra podél vnitřní části každé lopatky. Výsledkem je až 45% zlepšení proudění vzduchu. Ve spojení se strategicky umístěnými sacími i výfukovými otvory a technologií Acer CoolBoost™ je Helios 300 i pod tlakem klidný a snadno zvládne intenzivní hraní i při přetaktování.

V neposlední řadě se také může pochlubit zbrusu novou klávesnicí s výrazným fontem Predator a čtyřzónovým RGB osvětlením. Díky novým zkratkovým klávesám PredatorSense a Turbo byla vylepšena funkcionalita, dále byl zvětšen mezerník a konkávně vytvarovány klávesy WASD, kurzorové šipky i zkratkové klávesy.

Cena a dostupnost

Herní notebooky Predator Helios 700 budou v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 2 699 €.

Herní notebook Predator Helios 300 budou v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1 499 €.


[i] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a používají se výhradně k popisu nebo identifikaci produktů.

[ii] Vapor chamber není k dispozici u všech modelů.

[iii] Pro použití je nutný software Overwolf. Dostupnost hry pro použití s RGB Assault se liší.

Nejpopulárnější

To Top