IT

Acer představuje ConceptD, kompletní portfolio produktů navržených pro kreativce

Společnost Acer dnes uvedla na trh ConceptD, novou značku špičkových Windows 10 stolních počítačů, notebooků a monitorů, které jsou optimalizovány pro grafické designéry, filmaře, inženýry, architekty, vývojáře a další kreativce. ConceptD designérům umožňuje, aby se ponořili do tvůrčího procesu a vytvořili pozoruhodné věci.

„Portfolio produktů ConceptD bylo koncipováno tak, aby umožnilo tvůrcům se zaměřit na tvůrčí proces a dělat krásné věci,“ řekl Jerry Kao, Co-COO, společnost Acer Inc. „Jako základ celé produktové řady pro tvůrce jsme navrhli počítače s výkonnými procesory a grafickými kartami, které zvládnou extrémní pracovní zatížení a vložili je do tichého minimalistického designu, jenž inspiruje tvůrce k popuštění uzdy své kreativity.“

„Společnost Intel se i nadále snaží prosazovat potřeby tvůrců tím, že přináší špičkové výkonové a platformové technologie potřebné pro urychlení pracovních postupů a jejich nejlepší využití,“ řekl Chris Walker, viceprezident a generální ředitel divize Client Computing Group společnosti Intel. „ConceptD od společnosti Acer je napříč notebooky a stolními počítači osazenými procesory od Intel Core i7 a i9 deváté generace po Intel Xeon prvotřídním příkladem kombinace designu, funkcí a periferií pro poskytování takových počítačů, které budou splňovat nejvyšší nároky na tvorbu obsahu na všech úrovních.“

Nadčasový design ConceptD jako čisté plátno

Špičkové stolní počítače a notebooky ConceptD jsou dodávány v nádherném nadčasovém designu s čistě bílými nebo matně černými povrchy, s podsvícením klávesnice v barvě jantaru a čistou a promyšlenou estetikou designu, která umožňuje kreativním profesím soustředit se na proces návrhu.

Špičkové stolní počítače ConceptD s grafikami NVIDIA pro podniková studia

Špičkové stolní počítače ConceptD 900 a 500 se mohou pochlubit širokou škálou grafických karet NVIDIA až po Quadro RTX 6000, která umožňuje renderování špičkových vizuálních efektů, komplexní 3D modelování, simulace, stejně jako vývoj umělé inteligence a hlubokého učení. Vysoký počet jader extrémně snižuje doby načítání a zvyšuje rychlost multitaskingu, zatímco je zajištěna vysoká stabilita a zabezpečení. Nejnovější ovladače NVIDIA Creator Ready přináší rozšířenou podporu aplikací a výkon pro studiové aplikace, jako je Autodesk® Arnold, Unreal Engine a REDCINE-X PRO®, zrychlování pracovních prostupů pro videoeditory, grafické designéry, animátory a 3D umělce, podobně jako pro fotografy a reportéry.

„Díky našim ovladačům Creator Ready Drivers pomohou grafické karty NVIDIA Quadro RTX na počítačích Acer ConceptD tvůrcům urychlit jejich pracovní postupy,“ řekl Sandeep Gupte, ředitel divize Professional Visualization marketing ve společnosti NVIDIA Corp. „Počítače od Aceru optimalizované pro tvůrce a zkombinované se spolehlivostí platformy Quadro umožní tvůrcům soustředit se na jejich tvořivost.“

ConceptD 900 – počítačů snů každého tvůrce

ConceptD 900 je vysoce výkonný stolní počítač pro profesionály, kteří provozují více složitých a náročných aplikací. Díky dvojici procesorů Intel® Xeon® Gold 6148 se 40 jádry s podporou 80 vláken, grafické kartě NVIDIA Quadro RTX 6000 a 12 paměťovým slotům pro celkem až 192 GB1 ECC paměti je ideální volbou pro filmaře, animátory, produktové designéry a architekty. Ti se tak mohou ponořit do tvůrčího procesu, aniž by museli mít obavu z dlouhých renderovacích časů. ConceptD 900 je také ideální volbou pro vývojáře umělé inteligence a hlubokého učení, které vyžaduje vynikající výpočetní a grafický výkon. Kreativní profesionálové mohou díky až dvěma vestavěným M.2 PCIe slotům na desce pracovat s větší flexibilitou. Efektivní konstrukce skříně pojme až pět disků, přičemž nechybí podpora režimů RAIOD 0 a 1. Uživatelé mohou počítač rozšířit, a to díky další třem PCIe ×8 a čtyřem PCIe ×16 slotům.

Počítač ConceptD 900 zůstává chladný, i když na něm poběží výpočetně náročné aplikace, jako je renderování a videoprodukce, to díky návrhu chlazení využívající šest ventilátorů nasávajících vzduch přes přední vzduchový panel s trojúhelníkovým vzorem a cirkulaci vzduchu v celé skříni. ConceptD 900 se může pochlubit matně černou celokovovou skříní s jantarovým LED akcentem na zapínacím tlačítku pro elegantní profesionální vzhled, který ocení všichni minimalisté.

ConceptD 500 – výkonný stolní počítač pro designéry

ConceptD 500 je výkonný stolní počítač pro filmaře, animátory a produktové designéry, kteří chtějí svou práci povznést na profesionální úroveň. Je vybaven až procesory Intel® Core deváté generace a grafickými kartami až NVIDIA Quadro RTX 40001, díky čemuž je u komplexních projektů práce s multimédii jednodušší a rychlejší, takže se uživatelé mohou soustředit na tvůrčí proces.

Díky nejnovějšímu procesoru Intel® Core i9-9900K deváté generace s 8 jádry, 16 vlákny a taktem dosahujícím až na 5 GHz běží na počítači ConceptD 500 nástroje a projekty tvůrců rychleji, plynuleji a stabilněji. Jeho multijádrový procesor dosahuje vysokého jednojádrového výkonu, zatímco zůstává chladný s nízkým vyzařováním tepla i spotřebou energie. Díky grafickým kartám včetně NVIDIA Quadro RTX 40001 počítač podporuje připojení čtyř 5K monitorů (5 120 × 2 880 @ 60 Hz) s HDR barvami, takže jsou vizuální efekty, pohyblivá grafika a renderování animací pro tento počítač hračkou.

ConceptD 500 je rozšiřitelný stolní počítač navržený tak, aby rostl s uživateli a splňoval stále měnící se požadavky na pracovní zátěž. Díky čtyřem slotům DIMM pro až 64 GB paměti DDR4 s taktem 2 666 MHz poskytne vyšší propustnost a kapacitu pro vysoký výkon při práci na složitých designérských úlohách. Osazené PCIe M.2 NVMe SSD umožňuje práci s velkými modely a komplexní 3D rendering v reálném čase.

Optimální ventilace, kterou zajišťuje trojice ventilátorů, nasává přes trojúhelníkovitý ventilační panel vzduch, který pak cirkuluje v celé skříni počítače ConceptD 500. A i přes svůj vysoký výkon je při hladině hluku 40 dB počítač natolik tichý, aby byl nenápadný.

Věžovitá skříň počítače ConceptD 500 má bílou povrchovou úpravu a hladké křivky inspirované minimalistickým designem. Skříň se vejde téměř do každého pracovního prostoru a na horní straně se může pochlubit vzorem inspirovaným dřevem. Uživatelé mohou rychle bezdrátově nabíjet moderní mobilní zařízení kompatibilní se standardem Qi  a kolébka pro sluchátka využívá promyšlenou stiskem vysouvací konstrukci, která poskytuje svobodu v používání a případném odložení headsetu, když nebude aktuálně zapotřebí.

Tiché notebooky ConceptD pro inspirativní kreativitu

Notebooky ConceptD 9, 7 a 5 pro kreativce se mohou pochlubit nadčasovým ConceptD designem, a 4K UHD IPS[i] displeji s validací PANTONE®. Díky tomu, že tyto displeje pokrývají 100 % barevného prostoru Adobe® RGB, si mohou být tvůrci jisti, že jsou jejich barvy tak přesné, jak je to jen možné. Díky širokému barevnému gamutu displeje dosahují působivé přesnosti barev s odchylkou Delta E <1. Tyto notebooky určené pro tvůrce zůstávají díky ventilátoru Acer AeroBlade 3D čtvrté generace s mechanismem pro snížení hluku tiché, produkují šum s hlučností nižší než 40 dB, což je ekvivalentní k hladině zvuku v knihovně. A to všechno při zachování vysokého procesorového i grafického výkonu. 

ConceptD 9 – pro náročné 3D kreativce

ConceptD 9 je tvůrčí notebook v inovativním provedení. Je vybaven CNC strojem opracovanými závěsy Acer Ezel Aero Hinge, které dokážou 17,3″ Ultra HD (3 840 × 2 160″) displej překlopit, posunout nebo sklopit pro více režimů používání. Displej je validovaný PANTONE a pokrývá 100 % barevného prostoru Adobe RGB s mimořádnou přesností barev s odchylkou Delta E <1. Uživatelé mohou popustit uzdu své kreativitě v kterémkoli z režimů používání, ať už jde o displej, Ezel, notebook či stojan, a to pro sdílení, hraní, práci i kreslení. Notebook je pro autentické zážitky z psaní a skicování vybaven stylusem Wacom® EMR, který lze k notebooku ConceptD 9 magneticky přichytit. Stylus poskytuje nepřekonatelně snadné používání a rychlé přesné ovládání díky 4 096 úrovním citlivosti na tlak, takže mohou tvůrci navrhovat od nuly, dělat si poznámky nebo během diskuzí o koncepcích zvýrazňovat klíčové oblasti.

Notebook ConceptD 9, který je osazen zbrusu novým mobilním procesorem Intel Core i9, má více než dostatek výkonu pro plynulý chod hned několika tvůrčích nástrojů současně. Díky grafice NVIDIA GeForce RTX 2080 mohou uživatelé urychlit editaci videa v reálném čase nebo 3D renderovací aplikace a mít tak více času na tvorbu. Poskytuje také akcelerovaný ray tracing, takže si uživatelé mohou prohlédnout realistickou grafiku v takové podobě, jak ji vytvořili. Grafická karta GeForce RTX uživatelům umožňuje ušetřit čas a zaměřit se na kreativitu tím, že akceleruje funkce umělé inteligence pro zvýšení kvality a zvládnutí zdlouhavých a časově náročných úkolů. Tvůrci mohou nativně pracovat až s 8K RAW soubory na časové ose videa, a to bez vypouštění rámců, předběžného ukládání do mezipaměti nebo generování proxy. RTX grafika také přináší plynulou interaktivitu s velkými 3D modely a oproti grafickým kartám předešlé generace 50% nárůst rastrového výkonu.

Díky až 32 GB paměti DDR4 s taktem 2 666 MHz a dvěma 512GB M.2 PCIe NVMe SSD v režimu RAID 0 mohou tvůrci ukládat projekty a četná videa, stejně jako přistupovat k velkým souborům, aniž by museli zápolit s vícero externími disky.

ConceptD 7 – výkon pro úpravu videa a rendering 6K RED v reálném čase

Notebook ConceptD 7 vybavený novým procesorem až Intel Core i7 deváté generace pro špičkový výkon a grafickou kartou až NVIDIA GeForce RTX 2080 s Max-Q designem kreativcům umožňuje akcelerovat výkon pro až 6K RED úpravy videa a renderování v reálném čase u náročných pracovních postupů. Snadno se přenáší, má tloušťku pouhých 17,9 mm a váží jen 2,1 kg. 15,6″ UHD (3 840 × 2 160 px) 4K IPS displej s validací PANTONE byl navržen pro kreativce. Může se pochlubit širokým barevným gamutem pokrývajícím 100 % barevného prostoru Adobe RGB a pozoruhodně vysokou přesností barev s průměrnou barevnou odchylkou Delta E <2.

Mezi porty, které mají uživatelé k dispozici, patří Thunderbolt 3 a MiniDP pro připojení až tří externích monitorů a notebook je také vybaven síťovým řešením Killer DoubleShot Pro pro silné a spolehlivé připojení k Wi-Fi síti.

ConceptD 5 – tvořte!

Grafický design je na notebooku ConceptD 5 rychlý a snadný. Uživatelé na tomto stroji mohou doladit obrázky s profesionální přesností a dokončit nejnáročnější projekty 2D grafického designu, a to díky výkonnému procesoru Intel Core i7 osmé generace s grafikou Radeon RX Vega M GL. ConceptD 5 je lehký a tenký, s moderním designem, který vypadá skvěle na jakémkoli pracovišti nebo při práci na cestách. Notebook je vybaven prvotřídním kovovým šasi z hořčíko-hliníkové slitiny na zadní straně víka i na vrchu základny a hořčíko-lithiové slitiny na spodku notebooku. Váží pouhých 1,5 kg a má tloušťku 16,9 mm. Může se pochlubit také 6,22 mm úzkými rámečky a 80% poměrem velikosti obrazovky k tělu notebooku.

Přesnost barev je pro kreativce a designéry klíčová a ConceptD 5 je se svým 4K UHD PANTONE validovaným displejem rozhodně nezklame. Pouhých 6,22 mm úzké rámečky poskytují tvůrcům více prostoru pro práci a 100% pokrytí barevného prostoru Adobe RGB při nízké barevné odchylce Delta E <2 zajišťuje věrnou reprodukci barev. Díky až 16 GB paměti DDR4 a až 1TB rychlému NVMe PCIe SSD úložišti v režimu RAID 0 toho umožní uživatelům udělat více. Kreativci mohou pohodlně psát v jakémkoli prostředí díky podsvícené klávesnici s teplou jantarovou září.

Notebook ConceptD 5 je vybaven celou řadou portů včetně USB typ C Gen 1 s podporou 5Gb/s datových přenosů, rozhraním DisplayPort a podporou nabíjení notebooku i offline nabíjení jiných zařízení. Integrovaný snímač otisků prstů poskytuje další zabezpečení prostřednictvím Windows Hello.

Headset ConceptD OJO Windows Mixed Reality pro kreativce

Headset ConceptD OJO Windows Mixed Reality je vybaven displejem s rozlišením 4 320 × 2 160 px, odnímatelným a vyměnitelným náhlavním páskem, jednoduchým nastavením vzdálenosti mezi zornicemi a klasickým bílým povrchem. Může se pochlubit patentovanou technologií vestavěných zvukovodů a technologií softwarově asistované změny interpupilární vzdálenosti (IPD), která uživateli umožňuje měnit vzdálenost mezi zornicemi očí a od displeje pro ostřejší, jasnější snímky a příjemnější zážitky.

Unikátní odnímatelná konstrukce tohoto headsetu usnadňuje jeho čištění a sdílení mezí více uživateli (rodinou a přáteli či v obchodním prostředí). K dispozici je buď s pevným náhlavním páskem, nebo s měkkým omyvatelným náhlavním páskem. Vestavěný zvukový systém u ConceptD OJO zaměřuje zvuk na uši, eliminuje potřebu sluchátek a patentované technologie IPD zajišťuje, aby byl displej nastaven v optimální vzdálenosti od očí nositele. Headset se snadno nastavuje díky inside-out trasování a sledování polohy 6 stupni volnosti.

Monitory ConceptD

Kreativci potřebují vysokou přesnost barev nad rámec toho, co většina běžných monitorů může nabídnout, proto Acer vytvořil monitory ConceptD UHD. Tyto nové monitory s PANTONE validací a pozoruhodnou přesností barev Delta E <1 a moderním hladkým černým povrchem se základnou s dřevěným vzorem jsou plně optimalizovány, takže toho s nimi tvůrci dokážou více.

ConceptD CM7321K je 32″ monitor ideální pro tvůrce ve 2D. Jeho 32″ 4K UHD displej s VESA certifikací DisplayHDR 1000 poskytuje 1 152 zón lokálního stmívání s technologií Mini LED a 99% pokrytí barevného prostoru Adobe® RGB, stejně jako 89,5% prostoru Rec.2020, takže tvůrci a filmaři budou moci přivést své nápady k životu.

ConceptD CP7271K je 27″ monitor s PANTONE validací optimalizovaný pro tvůrce ve 3D. Může se pochlubit působivou přesností barev Delta E <1, širokým barevným gamutem pokrývajícím 99 % barevného prostoru AdobeRGB a 93 % prostoru DCI-P3. Je také vybaven funkcemi GSYNC Ultimate a DisplayHDR 1000 pro bezkonkurenční barvy a obrazové detaily.

Cena a dostupnost

ConceptD 900 bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 17 999 €.

ConceptD 500 bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 1 499 €.

ConceptD 9 bude v oblasti EMEA k dispozici v srpnu za cenu od 4 999 €.

ConceptD 7 bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 2 299 €.

ConceptD 5 bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 1 699 €.

ConceptD 5 OJO bude v oblasti EMEA k dispozici za cenu od 499 €.

27″ monitor ConceptD CP7271K bude v oblasti EMEA k dispozici v červenci za cenu od 2 099 €.

32″ monitor ConceptD CM7321K bude v oblasti EMEA k dispozici v září za cenu od 3 199 €.


[i] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a používají se výhradně k popisu nebo identifikaci produktů.

Nejpopulárnější

To Top