Hry

Acer ponoří hráče do bitvy s novými herními notebooky Nitro 7 a inovovanými Nitro 5

Společnost Acer dnes na každoročně konané tiskové konferenci next@acer v New Yorku představila nejnovější přírůstky do série herních notebooků Nitro 7 a Nitro 5 využívajících operační systém Windows 10. Nový notebook Nitro 7 je určen pro příležitostné hráče, kteří chtějí zvýšit svůj herní výkon, když se spojí s přáteli online. Kromě toho Acer inovoval notebook Nitro 5 o nejnovější grafiku NVIDIA® GeForce® GTX a nový displej s obnovovací frekvencí 144 Hz1 a pouze 3ms3 odezvou.

„Nové herní notebooky Nitro 7 a Nitro 5 dokazují, že pro výkonné hraní není zapotřebí vyloupit banku, řekl James Lin, generální ředitel divize Notebooky, IT Product Business, společnost Acer Inc. „Hráči nyní mají k dispozici více funkcí zabalených v elegantním designu pro dosažení lepších herních zážitků.“

„Je skvělé vidět, že společnost Acer nabízí s novými přírůstky Predator a Nitro takové široké portfolio herních zařízení navržených tak, aby splňovaly potřeby tolika různých typů hráčů,“ řekl Mark Linton, generální ředitel divize Consumer and Device Sales, společnost Microsoft Corp. „Acer neustále inovuje a přináší uživatelům skvělé herní zážitky.“

Nitro 7: zbrusu nové kovové tělo

Nový Nitro 7 od Aceru je určen pro příležitostné hráče, kteří hledají nejlepší design i výkon. Má zbrusu nové elegantní kovové tělo s tloušťkou pouhých 19,9 mm1. Jeho 15,6″ displej s vysokým rozlišením reprodukuje živé barvy při obnovovací frekvenci 144Hz1 s dobou odezvy 3 ms3 pro hraní bez trhání, což je v urputných bojích rozhodující. Nitro 7 pohání procesor Intel® Core deváté generace1 a nejnovější grafika NVIDIA, aby měli hráči zajištěno plynulé hraní her. Také má dostatečně velké úložiště, k dispozici jsou dva sloty pro M.2 Gen 3×4 PCIe SSD využívající technologii NVMe technology a zapojeny v režimu RAID 01 a až 32 GB paměti DDR4 RAM společně s až 2TB pevným diskem.

Nitro 5: navržen pro dominanci

Inovovaný notebook Nitro 5 od Aceru umožňuje uživatelům vychutnat si jejich oblíbené hry ve výjimečných detailech, a to díky Full HD IPS[i] displeji s úhlopříčkou 17,3″ a úzkými rámečky nebo s úhlopříčkou 15,6″ s působivým 80% poměrem plochy obrazovky ku tělu.

Nitro 5 kombinuje procesor Intel Core1, nejnovější grafické jádro NVIDIA, dva M.2 Gen 3 x4 PCIe SSD využívající technologii NVMe a zapojené v režimu RAID 01 a až 32GB paměti DDR4 RAM pro vynikající výkon při hraní her. Nitro 5 dokáže bez problémů streamovat vaše hraní díky gigabitové Wi-Fi 5 s technologií 2×2 MU-MIMO. Uživatelé k němu také mohou připojit podpůrné příslušenství díky celé řadě portů, jako je HDMI 2.0, USB typ 3.2 Gen 1 a další.

Studený i pod palbou

Jak Nitro 7, tak i Nitro 5 je vybaven dvěma ventilátory, technologií Acer CoolBoost a dvěma výdechy chlazení, aby byly notebooky dostatečně chlazeny i během dlouhých herních sezení. Technologie CoolBoost v porovnání s automatickým režimem zvyšuje rychlost otáčení ventilátoru o 10 % a efektivitu chlazení procesoru i grafiky o 9 %.

Tlačítko NitroSense

Uživatelé mohou sledovat a spravovat Nitro 7 a 5 pomocí NitroSense — aplikace, která je k dispozici po stisku tlačítka NitroSense. Po jejím spuštění si uživatelé mohou okamžitě zobrazit teplotu komponent, zatížení, spotřebu energie a další. Umožňuje také sledování a nastavení rychlosti ventilátoru v reálném čase, takže si hráči mohou jejich rychlost nastavit dle libosti, nebo je roztočit na maximum, když je zapotřebí pořádné chlazení. Uživatelé navíc mohou nastavit plán napájení tak, aby bylo dosaženo optimálního využití energie v různých scénářích, nebo získat přístup k šesti zvukovým režimům technologie Acer TrueHarmony, zapnout či vypnout klávesové zkratky jedním prstem a aktivovat Overdrive pro snížení doby odezvy LCD panelu na 3 ms3.

Prioritizované hraní se síťovým řešením Killer a optimalizátorem sítě Acer Network Optimizer

Jak notebook Nitro 7, tak i Nitro 5 využívají síťové řešení Killer™ Ethernet E2500 nebo optimalizátor sítě Acer Network Optimizer pro stanovení vyšší priority pro hraní her. Hráči se tak již nemusí obávat zamrzávání videa, protože se latence sníží v průměru o 25 % u jednou využitých aplikacích a více než 10× při multitaskingu. Ethernetový řadič automaticky detekuje herní, video a chatovací streamy, aby poskytl prioritní šířku pásma pro uživatelské zážitky prakticky bez lagů. Pokud vyberete možnost Auto Mode, optimalizátor sítě Acer Network Optimizer dokáže kategorizovat programy s vysokými nároky a výrazně zredukovat problémy s připojením. Alternativně mohou uživatelé manuálně určit prioritní programy, měnit přerozdělování šířky pásma pro každou aplikaci, nebo dokonce blokovat konkrétní aplikace, aby si vyladili své připojení pro optimální výkon.

Prémiový Nitro Sound

Nový Nitro 7 a aktualizovaný Nitro 5 udělali krok vpřed v kvalitě zvuku a poskytují hráčům skutečně multidimenzionální zážitek díky tomu, že využívají pokročilé technologie optimalizace zvuku Waves MaxxAudio®. MaxxBass® inteligentně posiluje tóny tak, aby poskytl ohromující minima, která mohou uživatelé slyšet a cítit, a to dokonce i v malých reproduktorech a sluchátkách. MaxxDialog je inteligentní zesilovač řeči, který pomáhá oddělit herní dialog od hudebních a zvukových efektů. MaxxVolume® mezitím poskytuje maximální hlasitost a čistý zvuk bez zkreslení a vyzdvihuje v každé hře i nejjemnější zvukové detaily. 

Nitro Stream

Acer Nitro Stream je samostatný plug-and-play osobní streamovací počítač (PSPC) pro ty, kdo streamují hry z počítače či konzole. Uživatelé si mohou vychutnat bezproblémové řešení pro vysoce kvalitní streamování ve vysokém rozlišení Full HD, sdílení hraní a interakci s přáteli a herními komunitami díky integrovanému hardwaru a softwaru vytvořenému od základu pro živé přenosy. Uživatelé mohou optimalizovat výkon streamování díky procesoru Intel® Core i7 osmé generace, až 32 GB paměti DDR4 RAM, 256GB SSD a integrované kartě pro zachytávání videa. Přináší 4K/60Hz herní zážitky při 1080p streamování se zachytávací kartou s funkcí Pass-Through. Integrovaná karta zajišťuje snadné zachytávání, nahrávání a streamování vysoce kvalitního obsahu bez lagů mezi herními a streamovacími obrazovkami. S tímto jednoduchým a kompaktním zařízením, které lze díky VESA uchycení pověsit i na zadní stranu monitoru či televizoru, mohou streameři uvolnit cenné místo na stole.

Cena a dostupnost

Herní notebooky Nitro 7 budou v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1 199 €.

Herní notebooky Nitro 5 budou v oblasti EMEA k dispozici v květnu za cenu od 999 €.


[i] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a používají se výhradně k popisu nebo identifikaci produktů.

Nejpopulárnější

To Top