IT

Acer na veletrhu BETT představil nové 11,6″ Chromebooky

Společnost Acer na veletrhu BETT Show představila novou sadu 11,6″ Chromebooku určených pro zákazníky ze vzdělávacího sektoru. Nové Chromebooky Acer se mohou pochlubit konstrukcí splňující normu MIL-STD 810G1, nejnovějšími technologiemi a širokou škálou standardních i volitelných funkcí navržených tak, aby splňovaly potřeby studentů v K-12 školách.

„Náš 11,6″ formát je páteří Chromebooků Acer pro vzdělávání už od doby, kdy jsme uvedli první model v roce 2011,“ řekl James Lin, generální ředitel divize Commercial and Detachable Notebooks, IT Products Business ve společnosti Acer. „Dnes nabízíme nejširší škálu možností, jakou jsme kdy měli, takže zákazníci ze vzdělávacího sektoru mohou dostat přesně takový Chromebook Acer, jaký bude vyhovovat jejich potřebám a rozpočtu. Všechny nové modely se mohou díky odolné konstrukci pochlubit prvotřídní spolehlivostí, stejně jako snadným používáním a správou, což ocení především IT oddělení.“

Výkon a odolnost pro ochranu investic

Chromebook Spin 511 poskytuje solidní výkon po celý den pro práci s více otevřenými záložkami, video lekcemi a dalším obsahem, zatímco díky dvoujádrovým procesorům Intel Celeron N4000 nebo čtyřjádrovým N4100 osmé generace poběží grafické projekty ve třídách mnohem plynuleji, takže půjdou úlohy udělat mnohem rychleji. Poskytuje rychlé a spolehlivé připojení k internetu pomocí gigabitové 2×2 802.11ac MU-MIMO Wi-Fi Intel.

Nové 11,6″ Chromebooky vyhovují americkým vojenským standardům MIL-STD 810G1 a mohou se pochlubit zesílenou konstrukcí a nárazníkem tlumícím nárazy, díky čemuž Chromebooky odolají pádu z výšky až 122 cm a až 60kg zátěži směřující dolů.

Kromě toho mohou 11,6″ Chromebooky využívat i malé děti, jelikož splňují dvě hlavní bezpečnostní normy týkající se hraček: ASTM F963-16 a UL/IEC 60950-1.

Konvertibilní Acer Chromebook Spin 511, antimikrobiální displej

Acer Chromebook Spin 511 (R752T) poskytuje studentům to nejlepší z toho, co chtějí a školy potřebují – konstrukci, která je jak odolná, tak konvertibilní. Acer Chromebook Spin 511 je vybaven panty umožňujícími otevření víka až do úhlu 360°, také lze dotykový displej využívat ve čtyřech různých režimech: tablet, notebook, displej a stan. To studentům umožňuje využívat Chromebook v takovém režimu, který bude nejlépe vyhovovat jejich činnosti a prostředí pro lepší spolupráci a učení na cestách.

Kromě toho je vybaven dotykovým displejem překrytým antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass2 poskytujícím ochranu proti poškrábání. Toto čistší a tužší krycí sklo je pokryto antimikrobiální sloučeninou, která odolává nárůstu zápachu a tvoření skvrn způsobenými mikroorganismy na dotykových displejích. Chromebook Spin 511 lze zakoupit s volitelným stylusem Wacom EMR, takže studenti mohou Chromebook využívat pro skicování, poznámky a další. Navíc jim umožňuje volitelný do prostoru směřující 5,0Mpx fotoaparát pořizovat fotografie a videa.

Chromebook 311 (C733) s robustní konstrukcí a klávesnicí odolnou vůči polití

Acer Chromebook 311 (C733) přidává k funkcím zajišťujícím vyšší odolnost ještě klávesnici odolnou vůči polití, díky čemuž je ideální volbou do vědeckých laboratoří a tříd, kde mohou studenti Chromebook využívat i v blízkosti vody. Klávesnice odolá polití vodou o objemu až 330 ml, která následně vytéká odtokovými kanály ven ze spodní části šasi.

Acer C733 je k dispozici ve variantě s dotykovým (C733T) a s klasickým nedotykovým (C733) displejem. Díky nejnovějším dvoujádrovým procesorům Intel Celeron N4000 nebo čtyřjádrovým N4100 osmé generace poskytuje C733 studentům i správcům solidní výkon po celý den společně s delší výdrží na baterii a spolehlivým připojením k internetu prostřednictvím gigabitové 2×2 802.11ac MU-MIMO Wi-Fi Intel.

Další linie Chromebook 311 je vybavena klávesnicí uzpůsobenou pro školy; procesor AMD

Dále byly představeny modely Acer Chromebook 311, které jsou poháněny nejnovějšími procesory AMD: konvertibilní Chromebook Spin 311 (R721T) s 360° panty a Chromebook 311 (C721) s tradiční notebookovou konstrukcí.

Modely Acer Chromebook R721T a C721 jsou poháněny APU AMD A4-9120C sedmé generace s grafikou Radeon, aby studentům zajistily streamování videa, chod nejnovějších aplikací, hraní webových her a bezproblémové surfování na internetu.

Nové modely R721T a C721 zajištují studentům maximální provozuschopnost, jsou vybaveny klávesnicí uzpůsobenou pro použití ve školním prostředí, která je obtížně poškoditelná a snadno servisovatelná místním IT oddělením. Navíc se klávesnice u obou modelů mohou pochlubit odolností vůči polití vodou o objemu až 330 ml, která vytéká díky odtokovým kanálům ze spodní části šasi. Také touchpady jsou u těchto modelů odolné vůči vlhkosti.

Více způsobů připojení nejnovější zařízení

Všechny nové 11,6″ Chromebooky Acer jsou vybaveny až dvěma porty USB 3.0 a až dvěma USB 3.1 Type-C, které lze využít jak pro nabíjení jich samotných, tak i jiných zařízení, přenášet data rychlostí až 5Gb/s a připojit externí monitor. Tyo Chromebooky 311 (C733/R752T) jsou také vybaveny rozhraním až Bluetooth 5.0 a dvěma porty USB 3.0.

Nové Chromebooky Acer, které dnes byly uvedeny, jsou také vybaveny HD displeji většinou s technologií IPS3, a to buď standardně, nebo na přání.Studenti také mohou pro videohovory a Google Hangouty využívat webkameru Acer HD, která se nachází nad displejem.

Chromebook Spin 311 (R721T) maximalizuje možnosti konvertibilní konstrukce tím, že obsahuje dotykový displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning® Gorilla® Glass. To je odolné vůči poškrábání a ideální pro studenty, kteří mohou Chromebook sdílet nebo jej používat v různých prostředích po celý den.

Chromebook 311 (C721) je vybaven klasickým nedotykovým displejem a HD webkamerou s širokým úhlem záběru, která pojme celou třídu.

Snadné nasazení, správa i zabezpečení; podpora Google Play

IT správci mohou snadno provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření, politiky a další možnosti díky na webu založené správě4 s níž se Chromebooky snadno nasazují i spravují. Navíc uchycení pro zámky Kensington umožňuje zajištění Chromebooků proti krádeži například v laboratořích.

Studenti budou neustále v bezpečí, protože je systém Chrome OS automaticky aktualizován a chráněn před neustále se měnícími online hrozbami, jako jsou viry a malware. Zařízení Acer se systémem Chrome OS podporují přihlášení více uživatelů, takže se každý student může jednoduše přihlásit ke svému jedinečnému účtu, aby zajistil, že jeho projekt, Gmail a další informace zůstanou v bezpečí, i když dojde ke ztrátě či krádeži Chromebooku. Uložení na Disku Google5 chrání soubory, dokumenty a fotografie bezpečně uložené v cloudu a zajišťuje, že je k dispozici vždy nejnovější verze.

Navíc mohou rodiče do Chromebooků nainstalovat aplikaci Family Link, která usnadňuje nasazení základních digitálních pravidel pro jejich děti zkoumající internet. Rodiče mohou nastavit denní časové limity obrazovky, přizpůsobit seznam webových stránek a aplikací, které jejich děti mohou používat, a dokonce i spravovat účet Google svého dítěte a v případě potřeby v Chromebooku vzdáleně uzamknout sledované účty.

Nastavení usnadnění přístupu se synchronizují v jakémkoli zařízení s operačním systémem Chrome OS tak, aby studenti mohli přecházet mezi sdílenými zařízeními nebo se přihlásit doma pomocí svého účtu Gmail for Education a automaticky si nastavení přístupu aktualizovat.

Tyto nové Chromebooky podporují Google Play, takže studenti budou mít přístup k Android a webovým Chrome aplikací pro výuku, výzkum, zábavu a další činnosti.

Acer na veletrhu BETT Show vystavuje od 23. do 26. ledna na stánku B100 v hale N1-19, kde budou nové Chromebooky Acer k vidění.

Nejpopulárnější

To Top