IT

5 důvodů, proč je právě nyní čas zvážit NVMe-oF

NVMe je protokolem dneška, ale je také základem pro IT infrastrukturu nové generace. Ve vaší budoucnosti je pravděpodobně end-to-end NVMe, nicméně kdy a jak podniknete další krok? Nová řešení na trhu ukazují, proč je čas využít výhod NVMe a těžit z výhod NVMe-oF již dnes – zde je pět důvodů.

 

  1. NVMe vám umožní sundat lyžařské boty a sprintovat v tretrách

Protokol NVMe sám o sobě naprosto mění pravidla hry v oblasti výkonu. Ukládací zařízení na bázi pamětí flash byla vždy rychlejší než diskové jednotky, ale protože byla využívána v běžných prostředích datových center, vždy je brzdilo rozhraní. SAS a SATA byly dobrým výchozím bodem, protože umožnily diskům SSD vypadat jako disky, které nahrazovaly. Tato rozhraní však byla navržena pro disky a jednoduše nedokážou zvládnout výkonnost pamětí flash. Je to něco jako požádat olympijského sprintera, aby běžel v lyžařských botách.

Dalším krokem bylo zavedení rozhraní NVMe pro SSD disky. Je navrženo pro paměti flash se zvýšenou šířkou pásma, energetickou účinností a paralelním zpracováním, které dokáže využít přirozeně nízkou latenci pamětí NAND.

Disky SSD NVMe jsou neustále vylepšovány a standard je pravidelně obohacován o nové funkce a specifikace (například ZNS). Náš nejnovější disk Ultrastar® DC SN840 je naším řešením třetí generace s vertikálně integrovaným interně vyvinutým řadičem NVMe, firmwarem a technologií 96vrstvové paměti flash 3D TLC NAND. Díky nízké latenci a vysoké dostupnosti se dvěma porty jde o řešení připravené na budoucnost, které můžete použít v nových aplikacích náročných na data.

 

  1. NVMe-oF: Rozšíření výkonu NVMe mimo server

V prostředí datového centra odvádějí disky SSD NVMe skvělou práci na urychlení pracovních úkolů serveru, ale je tu určitý problém. Aby bylo možné využívat výhody rychlosti NVMe, musí být disk SSD umístěn na sběrnici PCIe, v blízkosti procesorů nebo připojen lokálně. Sběrnice PCIe nemůže být rozšířena mimo server, a tak zatímco každý server může být individuálně akcelerován, vede to k izolovaným ostrůvkům SSD, které nelze mezi hostiteli snadno sdílet.

A zde přichází na scénu protokol NVMe-over-Fabrics, neboli NVMe-oF, další krok ve zlepšení infrastruktury datových center. NVMe-oF umožňuje sdílení úložiště založeného na NVMe mezi hostiteli při výkonu srovnatelném s místně připojenými disky SSD.

Jak je tedy rychlý? V nabídce máme nejnovější disky NVMe SSD podnikové třídy Ultrastar® DC SN840, ale také ukládací platformu OpenFlex™ Data24 NVMe-oF zcela na bázi NVMe JBOF (Just a Bunch of Flash). Naše platforma na bázi SAS Ultrastar 2U24 Flash Storage Platform byla vždy považována za velmi rychlou se 4,7 miliony IOPS, přenosovou rychlostí 25 GB/s a latencí pod jednu milisekundu. I když zatím nemáme pro OpenFlex Data24 konečná čísla výkonu, počáteční odhady jsou vynikající. Na základě dosavadního testování v laboratoři bychom měli být svědky výkonu až 13,2 milionů IOPS, přenosové rychlosti 70,7 GB/s a latence zápisu pouhých 42 mikrosekund. To je síla NVMe aplikovaná na úložiště, které může sdílet více hostitelů.

 

  1. Rychlejší nebo levnější – můžete mít oboje

Jsme zvyklí na to, že za vyšší výkon si musíme připlatit. Ale u platformy OpenFlex Data24 to už neplatí. NVMe-oF podporuje výkonově mnohem náročnější použití za nižší cenu. Ve skutečnosti očekáváme přibližně 17% úspory ve srovnání s SAS JBOF. Vyplývá to z naší vertikální integrace a koncepce přímé cesty křemík-systémy. Již jsem uvedl, že nové disky SSD jsou vertikálně integrovány od hrubých pamětí NAND k ovladači a firmwaru, ale celá platforma OpenFlex Data24 je interně vyvinuté řešení, včetně řadičů RapiddFlex™ NVMe-oF a ASICS.

 

  1. Rozšířené možnosti připojení usnadňují zavádění

JBOF je poměrně běžný přístup ke sdílení úložného prostoru, kde může zdroje sdílet více serverů. Úložný prostor lze přidělovat a přerozdělovat podle potřeb aplikací. A některé způsoby, jak toho dosáhnout, jsou snazší než jiné.

Platforma OpenFlex Data24 je skříní o výšce 2U, která pojme až 24 disků SSD DC SS840 NVMe a nabízí celkovou hrubou kapacitu 368 TB. [1] Obsahuje také až šest řadičů RapidFlex NVMe-oF. Tyto řadiče nabízejí pro konektivitu několik výhod, včetně ultra nízké latence, 100gigabitového Ethernetu (obrovský výkon, který pravděpodobně můžete využít už dnes) a nízké spotřeby energie.

Bez přepínače může být přímo připojeno až šest hostitelů, avšak konektivita se s přepínaným datovým pletivem dramaticky zvyšuje, což poskytuje větší flexibilitu a maximální využití.

 

  1. Váš odrazový můstek ke skládatelné infrastruktuře

Prvořadou prioritou je efektivita. Celé odvětví směřuje ke skládatelné segregované infrastruktuře. Pro nás je to součástí širších úvah o tom, jak by měla nová datová infrastruktura vypadat. Nejen skládatelná, ale také otevřená a interoperabilní. Platforma OpenFlex Data24, jako taková, je kompatibilní s Open Composable API a může být používána jako součást skládatelné segregované infrastruktury.

Společně s dalšími lídry v oboru jsme rovněž založili laboratoř OCCL (Open Composability Compatibility Lab), abychom podpořili zavádění a interoperabilitu v rámci ekosystému zařízení připojených datovému pletivu. Můžete se zapojit také, stačí přejít na opencomposable.com.

 

Z NVMe na NVMe-oF: Už je čas

Platforma OpenFlex Data24, její architektura NVMe-oF a disk SSD Ultrastar DC SN840 NVMe, poskytují skvělé důvody, abyste zvážili další modernizaci technologie a snížili náklady a zvýšili efektivitu sdílením investice do disků SSD mezi servery. Je na čase zahodit lyžařské boty a obout si běžecké tretry!

Nejpopulárnější

To Top