CorelDRAW Graphics Suite 2018 právě vyšel

Společnost Corel představila CorelDRAW Graphics Suite 2018. Corel tvrdí, že největší aktualizace za několik posledních let přináší zásadní inovace pro urychlení zhmotnění uživatelských vizí a s výsledky v nejvyšší kvalitě. Nejnovější verze nástroje pro grafické úpravy je podle ní nabita výkonnými funkcemi a aktualizacemi, které pomáhají profesionálním grafikům převést kreativní nápady na profesionální a vizuálně působivé návrhy.

Sada reaguje na zpětnou vazbu od uživatelů a nabízí nové možnosti návrhů a úpravy fotografií spolu s vylepšením pracovních postupů, které urychlují tvorbu výjimečných výstupů, od velkoformátových tisků až po online grafiku.

Největší aktualizace CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí nové kreativní možnosti a podporuje zvýšení produktivity ve všestranném návrhářském prostředí, které je známé svým snadným používáním.

Novinky a vylepšení v CorelDRAW Graphics Suite 2018 umožňují rychleji vytvářet nový vzhled, jehož dosažení by dříve bylo příliš náročné:

 • Novinka – režim kreslení „Symetrie“: Možnost vytvářet v reálném čase širokou paletu symetrických obrazců, od těch jednoduchých až po mandaly a složité kaleidoskopické efekty. Umožňuje návrh komplexní grafiky s nástrojem, který automatizuje dříve zdlouhavé a náročné pracovní postupy.
 • Novinka – efekt „Přidat perspektivu“: Možnost dodat projektům iluzi vzdálenosti a hloubky s použitím perspektivy rastrů nebo vektorových objektů přímo v okně kreslení. Vhodné pro tvorbu modelů a návrhů a získání představy o výsledném vzhledu uměleckého díla.
 • Vylepšení – nástroje „Dynamika“, Pointillizer“ a „PhotoCocktail“: Pomocí nástroje Dynamika, který je nyní zahrnut přímo v sadě CorelDRAW, je možno snadno dodat pohyb nebo zaostřit na prvek kresby, nástroj Pointillizer pomáhá při tvorbě vysoce kvalitní vektorové mozaiky z vektorových a rastrových objektů, s nástrojem PhotoCocktail lze zase experimentovat při návrzích ohromujících fotografických koláží.

Díky aktualizacím napříč sadou může uživatel pracovat rychleji a dodávat umělecká díla a výstupy:

 • Novinka – nástroj „Blok stínu“: Interaktivní funkce, která výrazně zkracuje čas přípravy souboru k výstupu, umožňuje přidávat syté vektorové stíny k objektům a textu.
 • Novinka – „Zarovnání a rozmístění uzlů“: Zarovnávejte uzly pomocí obdélníkového pole výběru, okraje nebo středu stránky, nejbližší čáry mřížky nebo určeného bodu. Mezi uzly umožňuje snadno přidávat i rovnoměrné vodorovné nebo svislé mezery.
 • Vylepšení – užijte si zjednodušený proces návrhu: Aplikace CorelDRAW 2018 nabízí širokou škálu aktualizací, včetně přizpůsobených náhledů křivek, aktualizovaných vektorových náhledů, přepracovaných nástrojů Výplň a Průhlednost a nového nástroje Přepnutí přichycení, které podpoří kreativitu a usnadní každodenní úlohy.

Další možnosti práce s fotografiemi a obrázky díky novým funkcím v aplikacích PHOTO-PAINT 2018 a CorelDRAW 2018 a přidanému výkonu produktu AfterShot 3 HDR:

 

 • Novinka – interaktivní narovnání fotografií: Umožňuje interaktivní otáčení křivých obrázků. Díky snadnému přístupu ke všem ovládacím prvkům na obrazovce nebo na panelu vlastností získáte perfektní výsledky během několika sekund.
 • Novinka – interaktivní přizpůsobení perspektivy fotografií: Interaktivní nástroj Korekce perspektivy umožňující přizpůsobení perspektivy budov, orientačních bodů nebo objektů na fotografiích.
 • Novinka – použití obálek na rastry: Vytvaruje rastr interaktivně jeho umístěním do obálky a přetažením uzlů. Pomocí předvoleb obálky nebo vytvoření vlastních obálek může uživatel snadno a plynule prolnout rastr do ilustrace.
 • Novinka – AfterShot 3 HDR: Umožňuje profesionální a nedestruktivní opravy a vylepšení fotografií ve formátu RAW nebo JPEG a vytvářet obrázky HDR (High Dynamic Range).

Inovace navržené pro nejnovější technologie a pracovní postupy:

 • Vylepšení – nástroj LiveSketch: Okamžité vytváření náčrtů a návrhů. LiveSketch je nástroj pro kreslení, který využívá umělou inteligenci a umožňuje se zvýšenou přesností kreslit na počítači stejně přirozeně jako na papír.
 • Vylepšení – podpora zařízení s perem a stylusem: Při práci s perem a tabletem nyní lze používat tlak k ovlivnění velikosti hrotu gumy, pomocí sklonu a směru nastavit plochost i otočení a otočením pera aktivovat nástroj Guma. Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 nabízí i nejmodernější podporu zařízení Microsoft Surface Dial.
 • Novinka – publikování do WordPressu: Uživatel může posílat práci přímo do knihovny médií WordPress. Navíc lze převést objekty nebo celý projekt na soubory JPEG, GIF nebo PNG a nahrát je na účet WordPress.
 • Novinka – časovač projektu: Nástroj, který nabízí přesný a přirozený způsob sledování času projektu a který uživateli pomůže s organizací, účtováním klientům a získáním přehledu o využití času.

Obsah sady CorelDRAW Graphics Suite 2018

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 je vhodným řešením pro projekty všech velikostí, od návrhu log přes webovou grafiku až po billboardy:

 • CorelDRAW 2018 – vektorové ilustrace a stránkový zlom
 • PHOTO-PAINT 2018 – úpravy obrázků
 • Font Manager 2018 – nástroj pro správu a zkoumání písem
 • PowerTRACE 2018 – převod rastrů na vektorovou grafiku (zahrnuto jako součást aplikace CorelDRAW 2018)
 • CONNECT 2018 – program pro vyhledávání obsahu
 • CAPTURE 2018 – nástroj pro tvorbu snímků obrazovky
 • AfterShot 3 HDR – editor fotografií ve formátu RAW
 • BenVISTA PhotoZoom Pro 4 – modul plug-in pro zvětšení digitálních obrázků

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2018 dále zahrnuje: 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, přes 1 000 druhů písem, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, přes 500 interaktivních rámečků a fotorámečků a více než 600 přechodových, vektorových a rastrových výplní. Umožňuje okamžité započetí práce díky přepracované úvodní obrazovce, odborným vysvětlivkám a radám k produktu, výukovým videím a dalším pomůckám.

Možnosti zakoupení:

 • Trvalá licence: Zahrnuje jednorázovou platbu za trvalou licenci bez dalších měsíčních nebo ročních nákladů – 19 000 Kč.
 • Upgrade pro registrované uživatele – 9 500 Kč (neplatí pro verze NFR, OEM a Academic)
 • Předplatné: Nabízí nízké roční náklady a možnost přestat s platbami, pokud již software nepotřebujete. Dokud bude předplatné aktivní, budete mít přístup k nejnovější verzi – 6 626 Kč za rok.

 

Všechny ceny jsou uvedeny s DPH. Další informace o možnostech nákupu produktu jsou na adrese www.coreldraw.com/purchase.

Podnikoví klienti mohou využít možností objemových licencí a údržby, které nabízejí výhody včetně síťového nasazení a virtualizace.

Další informace a bezplatnou 15denní zkušební verzi ke stažení (bez nutnosti platebních údajů) jsou na adrese www.coreldraw.com.